Eşi hastalanınca o kamyonetin sürücüsü değişti

Manisa’nın Gölmarmara ilçesindeki trafik kazasında tarım işçilerini taşıyan açık kasa kamyonetin 20 gündür şoförlüğünü yapan Hamza Kaya’nın kazanın olduğu gün eşinin rahatsızlanması nedeniyle işe gitmediği öğrenildi.

Eşi hastalanınca o kamyonetin sürücüsü değişti
- A +

 

Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 15 kişinin hayatını kaybettiği Salihli’nin Çökelek mahallesinde her evde ayrı bir acı yaşanıyor. İşçileri taşıyan açık kasa kamyonetin şoförlüğünü Seydi Aydın’la dönüşümlü olarak 20 gündür yapan Hamza Kaya’nın o gün işe gitme sırası kendinde olmasına rağmen eşinin rahatsızlığı nedeniyle o gün işe kayınçosu Seydi Aydın’ın gittiğini söyledi.

Seydi Aydın’ın eniştesi Hamza Kaya, “Seydi Aydın benim kaynım oluyor. Eşimin ağabeyi. Aracı genelde ben kullanırdım. Onun işi olurdu genelde o yüzden ben getirir götürürdüm. Aşağı yukarı 19 gündür Gölmarmara istikametinde gidip geliyorduk. 19. gün kendisi gitmek istemedi. O gün ben kendisine, ‘benim işim var, gelemeyeceğim. Bacın rahatsız o da gelemeyecek’ dedim. O da bana ‘sen gel, ben bacıyı doktora götürürüm.’ dedi. Ben de gelemeyeceğimi söyledim. Bunu konuştuğumuzda saat gece 11.20’ydi. Sabah saat 05.25’te bana telefon geldi. O bölgeye 5 araç gidiyordu. Bu araçlar arkalı önlü gider. Hatta o gün bu araçlara bu kamyon denk geliyor, ancak onlardan sıyırıyor. Uyuyormuş, onlar da fark etmiş. En son benim kaynım olan Seydi Aydın’a denk geliyor. Seydi, sağ şeritten kurtarmaya çalışayım diye uğraşıyor sola kaçayım derken sağ taraftan vuruşuyorlar.”

BEN GİTMİŞ OLSAYDIM...

Son 20 gündür aracı genelde kendisinin kullandığını ve o gün normal şartlar altında kendisinin işe gitmesi gerektiğini anlatan Kaya, “Programda bende vardım. Eşimin rahatsızlığından dolayı, ‘kollarım ağrıyor, dinleneceğim’ demesinden dolayı gidemedik. Ben de ağabeyine ‘senin işin varsa sen de kal, gitme arkadaşlar da dinlensin’ dedim fakat arkadaşları da ‘Kalmayalım, bayram geliyor. Harçlığımızı tamamlayalım. Ödemelerimiz var’ diyerek yola çıktılar. Belki ben gitmiş olsaydım, kaza benim de başıma gelebilirdi. Belki de 5-10 dakikayla erken ya da geç gidebilirdik. Belli olmazdı.”

Yorum Ekle