Eşi askerdeyken 14 yaşındaki çocukla yakalanınca...

İngiltere ordusunda görev yapan bir askerin eşi olan Caroline Salisbury (28), 14 yaşındaki bir çocukla cinsel ilişkiye girdiği için üç yıl hapis yatacak. Genç kadının daha önce de 17 yaşında bir gençle cinsellik yaşadığı belirtildi.

Eşi askerdeyken 14 yaşındaki çocukla yakalanınca...
- A +

 

Mahkeme, garnizonda tanıştığı çocukla seks yaptığında 25 yaşında olan Salisbury hakkında verilen ertelenmiş iki yıllık hapis cezasını “hafif” bularak bozdu ve genç kadının cezaevine girmesine hükmetti. Salisbury sivil olmasına karşın askeri mahkemede yargılandı. İngiliz yasalarına göre; muvazzaf askerlerin aileleri de askeri düzenlemelere tabi...

Guardian’ın haberinde, askerlerin çocuklarına okula gidip gelirken eşlik eden kadın, o dönemde 14 yaşında olan çocuğa sosyal medyadan mesajlar gönderdi.

2013 yılında üç haftalık bir süre boyunca birlikte olduklarını itiraf eden Salisbury, kararı duyunca gözyaşları içinde mahkeme salonundan çıktı. The Mirror’da yer alan habere göre; kadın, eşi evde yokken çocukla dört kez korunmasız ilişkiye girdi. Kararı açıklayan Yargıç Sir Brian Leveson, genç kadının psikolojik muayenesinde “pedofil” ya da “cinsel tercihlerinde bir bozukluk” olduğuna dair bir bulguya rastlanmamasına karşın, daha önce de 17 yaşında bir çocukla birliktelik yaşadığını ifade etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler