Eş kurbanı kadın toprağa verildi

Adıyaman’ın Besni İlçesi'nde eşi Şahin Bektaş tarafından tabanca ile 13 kurşunla vurarak öldürülen 41 yaşındaki Selvi Bektaş, memleketi Malatya'da toprağa verildi.

Eş kurbanı kadın toprağa verildi
- A +

 

Defin sonrası Selvi Bektaş'ın çocukları Çilem (16), Özlem (12) ve Muhammet Ali (9) mezarının başına gelerek uzun süre gözyaşı dökerken, yakınları çocukları sakinleştirmeye çalıştı. Selvi Pektaş'ın erkek kardeşi Cihan Pektaş, cinayet şüphelisi Şahin'in halasının oğlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Saat 13.00'te ablamı ben otobüse bindirip gönderdim. Saat 14.30 gibi Besni'ye varmış olacak. Akabinde saat 17.00 gibi bu haberi aldık ve yıkıldık. Ablam bize bir şey söylemedi, hiçbir şey yansıtmadı. Tüm iyi tarafları yansıttı, kötü tarafları yansıtmadı. Hep kendi içerisine attı demek ki ve akabinde böyle bir şey oldu. Halamın oğluyla küçükken görücü usulüyle evlendiler."

16 YAŞINDAYKEN EVLENMİŞLER

Diğer kardeş Hakan Pektaş ise, evlendiklerinde ablası ve eniştesinin 16 yaşında olduklarını kaydederek şöyle dedi:

"Ergenlikten yeni çıkmış yaşlarda ikisi dünya evine girdi. Uzun bir süre evli kaldılar. Mutlu yuvaları oldu. Çocukları vardı. Çocukları şimdi yetim kaldı. Bu sonuca değecek hiç bir şey yoktu. Bu nu içtenlikle söyleyebilirim. Ne biriktirdiler de bu sonuç ortaya çıktı."

Yorum Ekle