sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Erdoğan'dan o gazeteye sert tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan SETA'da başkanlık sistemi panelinde konuştu.

Erdoğan'dan o gazeteye sert tepki!
- A +

 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Çözüm 1. Meclis'in kapısında yazıyor. Şura suresi orada asılı durur. 12 yıl boyunca siyaset makamının yerlerde olan itibarını yükseltmek için uğraştık. Bu millet darbecilerin esiri, oyuncağı olmuştu.

Bir tane hovarda vardı ya Davos toplantısında ona dedim ki "Siz bize bu parayı verecek misiniz? Siz bunu vereceksiniz bizi yönetmeye mi talip olacaksınız. böyle şeyler olmaz dedik. Borcunu ödedik. Gönderdik".

Bu ülkeye bakan ithal ettik. düşünün hala gelir misin? diye soruyorlar. Gelse ne olacak? Geldi de ne yaptı? Bunlar zaten dışarıdan akıl alır.

Bu ülkeyi yönetenler dışarıdan akıl aldılar. Bunlar bir tek millete gitmediler. Hep milleti küçük gördüler. Biz de o hakir gördükleri milletin içinden çıktık.
Bizim iktidarlarımız milletin iktidarıdır. Bu yüzden içeride ve dışarıda bize karşı büyük kumpas düzenlediler. New York Times'ta çımış diyor ki, "Erdoğan'ın Türkiyesi'ne müdahale edilmeli. Ya sen kimsin. Haddini bil.

Başkanlık sistemi dünyanın birçok yerinde başarılıyla uygulanan bir sistem.
SETA'nın hazırladığı başkanlık sistemini uygulayan ülkeler raporu çok önemli.
Biz başkanlık sistemiyle bir üst lige çıkacağız. Niye bir Türk tipi başkanlık sistemi olmasın. Bunu gerçekleştirecek potansiyel bizde var.

Başkanlık sistemi istikrar ve güven ortamına katkı sağlayacaktır. Başkanlık sistemine karşı çıkılmasının nedeni ilkesel değil kişiseldir.

Benim fotoğrafımı koyup altına yüzde 52'yle seçilen Cumhurbaşkanına idam diye yazıyorsun. Kontra bir cevap gelince de hemen çark ediyorsun.

Bu mesele bir cibilliyet meselesidir. Karakter meselesidir. Beyefendi rahatsız olmuş. Sen ne istiyorsun? Bunların başkanlık sistemine karşı olmaları darbecilere olan aşklarındandır.

Bunların bir araya geldikleri toplantılarda şunu konuşuyorlar " Biz nasıl yaparız da bunları göndeririz. Siyahla beyazı nasıl yanyana getirirz. 14 partiyi bir araya getirdiler. Ne oldu? Çatı başlarına çöktü.

Başkanlık sistemini ısrarla istememizin sebebi: İstikrar ve güven ortamıdır.

İstanbul'da belediye başkanlığı yaptım. Oradaki çalışma ortamı Başbakanlık'tan daha kolay. Karar almak çok daha kolay. 4.5 yılda büyük işler yaptık.

Parlementonun yüzde 63'üne sahisiniz. Ama bir kanun çıkarmada 1-2 hafta da çıkarıyorsunuz. Sonra Anayasa Mahkemesine gittiği takdirde bir de orada iptali için uğraşıyorlardı.

Bir arı gibi olalım. Her ağaçtan balımızı alalun ortaya koyalım.

İnönü'nün miili şefliği ile başkanlık sistemini karıştırıyorlar. Millete hesap veren başkandan diktatör olmaz
Vatandaş yeni Tükiyre'yi istiyor. 6 yıl SSK'ya genel müdürlük yaptın. SSK'yı iflas noktasında bıraktın.

Uçakta gidiyoruz. Bakanlara soruyorum: Kaç derslik yaptık? Hiçbiri doğru dürüst cevap veremiyor. Ya bunu sen bilmezsen vatandaş nereden bilecek?
Yurtdışından gelen devlet başkanları Marmaray'ı görünce hayran oluyorlar.

Yaptığımız işlere bakın. Nasıl bir çalışma içerisinde olduğumuzu göreceksiniz.

Milletin duygularını ve hayallerini istismar ediyorlar. Başkanlık sitemiyle bu mümkün olmayacak. İtalya koalisyonları yasakladı. 
Karşımızda her seçimi kaybeden ve koltuğunu  kaybetmeyen genel başkanlar var. Milletin gözünün içine bakarak yalan söylüyorlar.     

Yorum Ekle

İlgili Haberler