Erdoğan ile Putin Soçi'de buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi'ye yaptığı günübirlik çalışma ziyareti kapsamında Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi.

Erdoğan ile Putin Soçi'de buluştu
- A +

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi'de bir araya geldi.

Görüşme öncesi iki lider kısa birer açıklama yaptı.

Erdoğan'ın sözlerinden satır başları:

Suriye'deki gelişmeleri de özellikle ele almamız bölgeye ayrıca bir rahatlama getirecektir. Terörle mücadelede dayanışmamız büyük önem arz ediyor.

Bugün tabi dünyanın gözü Soçi'de, acaba Soçi'de ne görüştüler ne yaptılar burayı takip ediyorlar. Bizim görüşmemizden sonra bunlara verilecek cevaplar onları belli istikamete yönlendirecektir.

Akkuyu büyük önem arz ediyor. Akkuyu konusunu bugün sizlerle belirli bir noktaya getirmemiz, Akkuyu'daki sürecin ertelenmemesini sağlayacaktır. Akkuyu'nun belirlenen dönemde tamamlanması büyük önem arz ediyor. Bu konu hakkında etraflıca konuşmamız önem taşıyor.

Putin yaptığı açıklamada:

"Avrupa'daki tüketiciler Türkiye'ye minnettar olmalı. Doğal gazı Türkiye'den alabildikleri için. Tahıl sevkiyatı Türkiye ve BM sayesinde başladı. Rus gıda ürünleri Rus gübresi dünyaya açılmış oldu. Gelişmiş olan ülkeler için hassas bir mesele. Bütün bu ülkeler aldığımız bu kararları benimsiyorlar. " dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler