USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Erdoğan: Gayeleri sosyal yapımızı çökertmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, 'hayalim' dediği Ankara’da Etlik Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye tüm badirelere rağmen güven ve huzur adası olarak ayrışmaktadır." dedi.

Erdoğan: Gayeleri sosyal yapımızı çökertmek
28-09-2022 18:26

Ankara'nın 2'nci şehir hastanesi olan Etlik Şehir Hastanesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı törenle açıldı. 8 ayrı hastaneden oluşan şehir hastanesi birçok ilke imza atacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etlik Şehir Hastanesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Etlik Şehir Hastanemizin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Ankara'ya 2. şehir hastanemizi kazandırmamızda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Etlik Şehir Hastanemizi bünyesindeki 8 ayrı hastane ve en son teknoloji ile donatılan birimleriyle sağlık devrimimizin sembollerinden biri olarak görüyoruz.

ADETA BİR SAĞLIK ŞEHRİ

Bu dev hastane adeta bir şağlık şehri hüviyetindedir. Ankara'ya bu yakışır. Ankaralılara da bu yakışır. Hastanemiz sadece vatandaşlara değil çalışanlara da en üst düzeyde hizmet sağlayacak donanımda hazırlanmıştır. Sağlık personelimizin yanında olduğumuzu yine ifade etmek istiyorum.
 
HAYALİM OLARAK GÖRDÜM

Bundan 20 yıl önce hükümete gelirken milletimize ülkemizi, eğitim, sağlık, emniyet, adalet üzere yükselteceğimizin sözünü vermiştik. Ardından ulaşım, tarım, enerji, diplomasi, dış politikada sayılı ülkelerden olacağımızın sözünü vermiştik. Sadece Etlik ile kalmadık, Bilkent'i de kurduk. Orası da 4 bin 50 yatak ve oda. Burası da aynı şekilde. Türkiye yıllar yılı buna hasretti. Bunu başardık mı? Evet. Hayalim olarak gördüğüm şehir hastanelerinin her anını takip ettim.

SAYIYI 35'E ÇIKARACAĞIZ

20'inci eserimizi bugün sunmaktan büyük gurur ve bahtiyarlık duyuyorum. Türkiye bugün 20'nci şehir hastanesine de kavuştu. Hala inşası süren 13, proje aşamasındaki 2 şehir hastanemiz ile bu sayıyı 35'e çıkaracağız. Bir kısmi kamu özel ortaklığı, bir kısmı ise genel bütçeden yapılıyor. Milletimize en hızlı hizmeti verecek şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz.

PEK ÇOK ÜLKE TARAFINDAN İNCELENİYOR

Muhalefet bu eserlere çamur etmeye çalışsa da, bugün şehir hastane modeli pek çok ülke tarafından inceleniyor. Gelişmiş ülkelerin sağlık konusunda nasıl acınacak durumda olduğu salgın döneminde ortaya çıkmıştır.


SSK'NIN BAŞINDA NE YAPTIN Kİ BU ÜLKEDE NE YAPACAKSIN

O dönemde hastanelerden, yaşlı bakım evlerinden yansıyan yüz kızartıcı malzemeleri hepimiz yakından biliyoruz. Savaş Ay'ın programını izlemiş miydiniz? Bay Kemal'in SSK'nın başındayken nasıl aciz bir durumda olduğunu görmüş müydünüz? Sen SSK'nın başında ne yaptın ki, bu ülkede ne yapacaksın.

MARKALAŞMA SÜRECİNİ HIZLANDIRACAĞIZ

Markalaşma sürecini hızlandıracağız. Hep beraber daha çok çalışarak, daha çok üreterek, kendimizi daha iyi geliştirerek ülkemizi 2053 sağlık vizyonu ile buluşturacağız. Vatandaşlarımızın her birinin özellikle de gençlerimizin başka ülkelerdeki hiçbir şeye gıpta ile bakmayacakları seviyeye gelene kadar bize durmak yok. Bizim kaybetmeyi göze alacak tek bir evladımız yok. Her insanımız potansiyeli kabiliyeti ile bizim için, ülkemiz için, milletimiz için önemlidir. Elimizden bu mümtaz mirası almalarına izin vermeyeceğiz.

TÜRKİYE GÜVEN HUZUR ADASI OLARAK AYRIŞMAKTADIR

Bu yüzyılına adı Türkiye yüzyılı. Dünyamız koronavirüs salgınında refah düzeninin ne kadar kırılgan olduğunu gördü. Ülkemizi merkez aldığımızda batıdan doğuya güvenlik krizlerinin ve istikrarsızlığın yol açtığı iklim hakim. Türkiye tüm badirelere rağmen güven ve huzur adası olarak ayrışmaktadır. 


HER TÜRLÜ SİNSİLİĞİ YAPANLARDIR

Son dönemde sosyal medya mecralarında gelişmiş ülke güzellemeleri yapıldığını, buralara gidilmesi gerektiğinin aşılanmaya çalışıldığını görüyoruz. Vatanlarını yaşanmaz bulanlar, vatanlarını yaşanmaz kılanlardır. Türkiye'yi böyle göstermeye çalışanlar ülkenin bu hale gelmesi için her türlü sinsiliği yapanlardır.

GAYELERİ SOSYAL YAPIMIZI ÇÖKERTMEK

Ülkemizi kurtuluş bir kapısı olarak gören herkes bize çok önemli bir mesaj veriyor. Ülkemizin, mensubu olduğumuz milletimizin kıymetini çok iyi bilmeliyiz.  Buna rağmen başka ülkelerin başka toplumların güzellemesini yapanların gayesi bize iyilik yapmak değil, sosyal yapımızı çökertmektir.

ACIYARAK BAKIYORUZ 

Özellikle sırf daha iyi arabaya binmek, daha fazla konsere gidebilmek gibi heveslerle başka ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe1329+22
2Galatasaray1327+13
3Adana Demirspor1324+10
4Konyaspor1424+7
5Başakşehir FK1324+4
6Kayserispor1423+5
7Trabzonspor1323+3
8Beşiktaş1322+8
9Alanyaspor1417-5
10Gaziantep FK13160
11Antalyaspor1216-2
12Giresunspor1315-7
13Kasımpaşa1315-11
14Hatayspor1314-10
15Fatih Karagümrük1313-3
16MKE Ankaragücü1313-5
17Sivasspor1411-6
18İstanbulspor138-14
19Ümraniyespor137-9