Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda dünya liderlerine takdim edeceği hediyeleri gazetecilere gösterdi

ABD ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan daha sonra gazetecilere, BM Genel Kurulu'nda görüşeceği dünya liderlerine takdim edeceği ve farklı dillere çevrilen "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" adlı kitabını gösterdi.

Erdoğan, BM Genel Kurulu'nda dünya liderlerine takdim edeceği hediyeleri gazetecilere gösterdi
- A +

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı'nda açıklamalar yapıyor. Gıda ve emlaktaki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceklerini söyleyen Erdoğan, ziyaretine ilişkin detaylar da verdi.

HEDİYE EDECEĞİ KİTABINI GÖSTERDİ

"Ziyaretimiz ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "İnşallah Amerika'da özellikle 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' eserimizi de Arapça, Türkçe, İngilizce, Fransızca dillerinde hazırladık ve muhataplarına aynı şekilde takdim edeceğiz."

PROGRAMINI AKTARDI

Sözlerinin devamında kitabının farklı diller çevrilmiş versiyonlarını gazetecilere gösteren Erdoğan, "Görüşmelerin ilk gününde 21 Eylül'de BM Genel Kurulu'na hitap edeceğim. BM'nin gündeminde yer alan temel meselelere ilişkin görüşlerimizi paylaşacağım. BM Genel Sekreterinin yanı sıra çok sayıda devlet başkanı ile ikili görüşmelerim olacak. ABD'deki vatandaşlarımızla bir araya geleceğim. ABD'deki bazı basın yayın organı temsilcileriyle mülakatlar gerçekleştireceğim." dedi.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Sedo63 19 Eylül 2021 12:51 Kitabı kim yazdı acaba fahrettin altınmı !!!!!!

İlgili Haberler