Engelliler piknikte buluştu

Osmangazi Belediyesi Engelli Bakım Merkezi’nde (OBAM) eğitim gören engelliler, Osmangazi Belediyesi tarafından düzenlenen piknikte gönüllerince eğlendi.

Engelliler piknikte buluştu
- A +

 

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası çerçevesinde hafta boyu bir dizi faaliyet gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi, OBAM’da eğitim gören engelli vatandaşlar için, ailelerinin de katıldığı bir piknik düzenledi. Atatürk Kent Ormanı’nda düzenlenen pikniğe aileleri ile katılan engelliler, müzik eşliğinde oyunlar oynayıp şarkılar söyledi. engelliler daha sonra mangal sefası yaptı.

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin, “Engelli vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarının giderilerek, onların sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlamak için çalışıyoruz. Bu husus Başkanımız Mustafa Dündar’ın son derece hassas olduğu ve özel önem verdiği konuların başında. Engelli vatandaşlarımız için kurulmuş olan OBAM’da eğitim gören vatandaşlarımız, yaklaşık 6 aylık bir hazırlığın ardından Ördekli Kültür Merkezi’nde konser verdi. Ardından tiyatro gösterisini izlediler. Bu gün de onlar için bir piknik, bir mangal partisi düzenledik” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler