Engelli kızın ‘market arabası’ çilesi bitti

Karabük'ten şeftali toplamak için ailesiyle Bursa'ya gelen Mehmet Çakır'ın, 8 yaşındaki zihinsel engelli kızı Yağmur'un market arabası çilesi hayırseverlerin devreye girmesiyle son buldu. Konunun Cihan Haber Ajansı kanalıyla tüm dünyaya duyurulmasının ardından dünyanın değişik bölgelerinden aileyi arayan vatandaşlar, tekerlekli sandalyeyi alabileceklerini dile getirdi; ancak haberin dün kamuoyuna yansımasıyla isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi çoktan tekerlekli sandalyeyi aileye teslim etti. Gözyaşlarına boğulan baba Mehmet Çakır, "Dünyalar benim oldu" dedi.

Engelli kızın ‘market arabası’ çilesi bitti
- A +

 

Karabük'ten Bursa'ya gelerek Kestel girişinde fabrikaların bulunduğu bölgedeki boş alana kurdukları çadırlarda yaşayan Çakır ailesinin yüzünü hayırsever vatandaş güldürdü. Henüz 4,5 aylıkken menenjit hastalığı sonucu zihinsel engelli kalan 8 yaşındaki Yağmur kızını market arabasıyla gezdirdiğini söyleyen babanın Cihan kanalıyla duyurulan feryadına vatandaş sessiz kalmadı. Çilenin haber olmasıyla birlikte isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, tekerlekli sandalyeyi Çakır ailesine sessiz sedasız teslim etti.

DÜNYALAR BENİM OLDU, ALLAH RAZI OLSUN

Artık kızını market arabası yerine tekerlekli sandalye ile gezdiren baba Mehmet Çakır, şunları kaydetti: "Allah emeği geçenlerden razı olsun, tekerlekli sandalyeyi getirdiler ama tanımıyorum, sessiz sedasız bırakıp gitti. Çok kişi aradı, ama Yağmur kızım ilk kez tekerlekli sandalyeye kavuştu. Köydeki evde de el arabasıyla gezdiriyordum. Dünyalar benim oldu. Allah ondan bin kere razı olsun. Rabbim işini gücünü rast getirsin, çocuklarının acısını göstermesin. Artık Yağmur market arabasına binmeyecek. Bir vatandaşımız da akülü sandalye göndereceğini söyledi." Anne Çakır ise "Bize kim yardım ettiyse Allah razı olsun, çocuğumu market arabasından kurtardılar." diye konuştu. Çakır ailesinin bir komşusu da "Tekerlerli sandalye ile zihinsel engelli çocuk hayallerine kavuştu." dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler