Engelli çocuklara kahvaltı morali

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği üyeleri, engelli çocuklar ve aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Engelli çocuklara kahvaltı morali
- A +

 

Beynindeki tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden ve bağışlanan organları ile minik bedenlere umut olan Ali Utku Yücel'in adının verildiği 'Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği' sosyal sorumluluk çalışmalarına devam ediyor. Meşhur Tavacı Recep Usta Adana İşletmecisi Mustafa Akgül’ün sponsor olduğu kahvaltı, sohbet havasında geçerken, engellilerin sorunları dinlenerek çözüm önerileri tartışıldı.

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, burada yaptığı konuşmada engelli vatandaşların hayata tutunması için onlara destek olmalarından dolayı Dernek Başkanı Kemal Yücel’e ve İşletmeci Mustafa Akgül’e teşekkür ederek, “Engellilere karşı pozitif yaklaşımlarının artması en büyük dileğimiz. Hepinizi çok seviyoruz. Bütün devlet kurumları, her zaman engellilerin de, engelsizlerinde hizmetinde. Bizler sizler için varız.” dedi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Adana İl Müdür Yardımcısı Hayriye Erbil de derneğin, huzurevi, sevgievleri ve engeliler merkezi gibi kurumlarda sık sık etkinlikler yaptığını ve bu etkinlikler ile moral ve motivasyon desteği vermelerinden dolayı yöneticilerine teşekkür etti.

Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği Başkanı Kemal Yücel de sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ettiklerini bildirerek, “Engelli kardeşlerimizle çoğu zaman buluşmaya çalışıyoruz. Onların dertlerine çözüm yolları bulmak için istişare ediyoruz. Engel bir insanın illa ki sağlığıyla alakalı bir problem olması değildir. Engel yüreklerde ve beyinlerde olabilir. O yüzden engelli kardeşlerimize sahip çıkmalı onların hayatlarını kolaylaştıracak şekilde yaşamalıyız. Onların özgürlüğünün kısıtlanması engellerin en büyüğüdür.” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler