sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Engellerini ata binerek aşıyorlar

Bursa Osmangazi Belediyesi, otizm ve down sendromlu çocukların tedavisine yönelik at biniş eğitim düzenledi. Osmangazi Belediyesi tarafından engelli çocukların tedavisine yönelik 4 yıldır düzenlenen at biniş eğitimlerine katılan engeller keyifli anlar yaşadı. Eğitimin sonunda Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde ailelerinde katıldığı sertifika töreni düzenlendi.

Engellerini ata binerek aşıyorlar
- A +

 

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Şahin, hafta içi 5 gün sabah ve öğleden sonra 2’şer saat olarak gerçekleştirilen at biniş programına, otizm ve down sendromlu çocukların yanı sıra engelli tüm çocukların katılabildiğini söyledi.

At biniş eğitimi sonunda sertifika alan engelli çocuklardan Emrullah Bilgici’nin annesi Kıymet Bilgici, böyle bir imkanı kendilerine sağlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar teşekkür etti. 4 yıldır at biniş eğitimlerine katıldıklarını söyleyen Bilgici, “Oğlumun otizm rahatsızlığından dolayı, kendini ifade dememe, kişisel iletişim eksikliği gibi sorunları vardı. Toplum içerisine girmekten ve insanlarla göz teması kurmaktan çekinirdi. Aldığımız eğitimlerin sonunda, artık hem rahatsızlığı ile yaşamayı öğrendi, hem de insanlarla iletişim kurup kendini ifade etmeye başladı. Artık ben engelliyim deyip, kendini rahat bir şekilde ifade edebiliyor.” dedi.

Doğuştan bedensel engelli olan 9 yaşındaki Ramazan Güler’in annesi Nevin Güler ise, 3 yıldır katıldıkları at biniş eğitimleri sayesinde çocuğunun hastalığının önemli ölçüde iyileştiğini söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler