En hızlı internet tarayıcı

İnternet dünyasındaki en büyük isimler; Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, en hızlı internet tarayıcısını birlikte geliştirecekler. İşte en hızlı tarayıcıdan ilk bilgiler.

En hızlı internet tarayıcı
- A +

 

Chrome, Safari, Edge ve Firefox tarayıcıları ile bizleri internete hızla bağlayan Google, Apple, Microsoft ve Mozilla, sonunda kafa kafaya vererek, bizlere en hızlı tarayıcıyı sunabilmek için harekete geçtiler.

20 kat daha hızlı internet tarayıcı

Google, Apple, Microsoft ve Mozilla'nın en iyi geliştiricileri ile bir araya getirdiği yeni bir geliştirici ekibi, WebAssembly ile farklı bir bytecode geliştirerek, internet hızını yaklaşık 20 kat arttıracaklar.

Halihazırda kullanmaya devam ettiğimiz Chrome, Safari, Edge ve Firefox tarayıcıları, şu anda JavaScript kullanıyorlar. JavaScript ne kadar güçlü bir dil olsa da, ne yazık ki hayal ettiğimiz hızı bize getiremiyor.

Ancak Google, Apple, Microsoft ve Mozilla tarafından bir araya getirilen geliştirici ekibi, bytecode temelli tarayıcı yapısını geliştirirse, daha önce görmediğimiz bir internet deneyimi yaşayabiliriz.

Şu an için yeni başlayan çalışmalar, eğer beklendiği gibi sonuçlanırsa, muhtemel olarak Chrome, Safari, Edge ve Firefox'ta çeşitli değişiklikler olacak. Bakalım Google, Apple, Microsoft ve Mozilla'nın rekabeti bırakarak ortaklaşa başlattığı çalışma başarıya ulaşacak mı?

shiftdelete.net

Yorum Ekle

İlgili Haberler