Emniyet motorize ekiplerin sayısını artıracak

Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilin emniyet müdürlüklerine gönderdiği yazıda Ramazan Bayramı tatili boyunca alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve çarşılarda halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip sayısının artırılması istenildi.

Emniyet motorize ekiplerin sayısını artıracak
- A +

 

16-19 Temmuz 2015 tarihleri arasında kutlanacak Ramazan Bayramı süresince ülke geneli polis sorumluluk bölgesinde genel güvenlik ve asayişin temini amacıyla Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz'in imzası ile bir emir yazı yayınlanarak 81 il emniyet müdürlüğüne gönderildi. Yazıda, şu uyarılarda bulunuldu: "Alışveriş merkezleri, pazar yerleri ve çarşılar gibi bayram öncesi halkımızın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde, kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi amacıyla yaya ve motorize ekip sayısının artırılması gerekiyor. Yolcu kapasitesinin artacağı göz önünde bulundurularak otobüs terminali, gar, hava ve deniz limanlarında denetimlerin artırılması ve toplu taşıma araçları ile duraklarda kontrollerin artırılması gerekiyor. Aranan kişilerin yakalanması ve vatandaşların huzurunu bozacak davranışların men edilmesi için umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kontrol edilmesi ve vatandaşlarımızın bayram nedeniyle ziyaret ve tatil amacıyla ikametlerinden uzun süre ayrı kalacakları ve birçok işyerinin de kapalı olacağı düşünülerek evden ve işyerinden hırsızlık olaylarının önlenmesi için ek tedbirlerin alınması gerekiyor."

Bayram öncesi ve süresince mezarlık ziyaretlerinin artacağı değerlendirilerek gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağının vurgulandığı yazıda, "Halkımızın ihbar, istek ve şikâyetlerinin değerlendirilmesinde ve takibinde gerekli hassasiyet gösterilecek. Çocuk kayıpları ile ilgili müracaatlarda gerekli işlemlerin ivedilikle yerine getirilmesi, bayram süresince güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde toplumun desteğinin sağlanmasına yönelik çalışmaların yapılması gerekiyor. Polis – halk ilişkilerine özen gösterilmesi ve polis sorumluluk bölgelerinde bulunan şehit aileleri ve gazilerimizin ziyaret edilmesi istenilmektedir." denildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler