Emmanuel Eboue'den büyük fedakarlık

Galatasaraylı oyuncu Emmanuel Eboue geçen yıldan 560 bin Euro alacağı olan Eboue, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın uzattığı UEFA'ya gönderilecek olan belgeye imzasını attı.

Emmanuel Eboue'den büyük  fedakarlık
- A +

 

Kadro dışı da kalsa, alacağı da olsa inat etmedi... Eboue, başkan yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile görüşmesinde yüzleri güldürdü.
 
Fildişili, UEFA’ya gönderilecek belgeye imza attı. Sezon başı, dönemin yönetiminin kararıyla kadro dışı kalan Eboue, önemli bir fedakarlıkta bulundu.
 
9 aydır A2’lerle çalışan ve lisansı sezon başı askıya alındığı için oynayamayan Eboue, yönetimin gönlünü fethetti.
 
Geçen yıldan 560 bin Euro başta olmak üzere G.Saray’dan alacağı bulunan Eboue, önceki hafta Albayrak ile görüştü.
 
100 BİN EURO’LUK ÖDEME YAPILDI
 
Galatasaray'ın, UEFA’ya yaptığı lisans başvurusu adına oyuncularından alması gereken belgeyi tüm takım imzaladı. Yönetimde, ‘Eboue endişesi’ hakimdi. Çünkü hem Eboue’nin alacağı vardı, hem de ödemeleri aksıyordu.
 
Fildişili’yle, G.Saray’a imza attığı günler ve 2 yıl üst üste kazanılan şampiyonluk sürecinde yakın ilişkilere sahip olan Abdurrahim Albayrak, krizi çözdü.
 
Albayrak, Eboue’ye 100 bin Euro’luk ödeme yapıldığını belirtip, alacaklarının ödeneceği garantisini verdi. Eboue de, “Galatasaray’ı zor durumda bırakmak istemem” deyip belgeye imzasını
attı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler