Emirgan sahilindeki ağaçlar kesildi mi?

Sarıyerli esnaflar, Emirgan sahilindeki ağaçları manzaralarını engellediği gerekçesiyle kestikleri iddialarını yalanladı.

Emirgan sahilindeki ağaçlar kesildi mi?
- A +

 

İstanbul Emirgan sahilinde bulunan bazı ağaçların manzarayı engellediği gerekçesiyle bölgedeki esnaf tarafından kesildiği iddiaları vatandaşlar tarafından tepki almıştı. Özellikle sosyal medya üzerinden büyük tepki gören işletmeciler, olayın kendileriyle ilgisi olmadığını dile getirdi. Bir iş yerinde işletme müdürü olan Ersan İşsever, “Cumartesi sabah saatlerinde oldu. Bizim kendi işletmemizle ilgili en ufak bir alakası yoktur bu işin. Mekan ortada, manzarayı kesecek bir durum yok. Ağaç tamamen kuru olduğu için bir araca ya da insanlara zarar vermeden buradan alınmış. Yerine de bu şekilde yenisi dikilmiş. Bununla alakalı bildiğimiz bu. İşletmeyle alakalı en ufak bir alakası yok. Maalesef bizde üzüldük, sosyal medyadan öğrendik, tepkiler alıyoruz. Buranın esnafı olarak çevreye düşkünlüğümüzü kimse sorgulayamaz. İşletmemizin tam orta yerinde ağacımız mevcut, en ufak bir budama bile yapılmış değil. Dışarıdaki ağaca müdahale etmeyiz, olamaz da. Bizde üzüldük, bizde zarar gördük” dedi.

"ESNAFIN İLGİSİ DE TALEBİ DE YOK"

Muhammed Ali Aksoy adlı bir başka işletmeci, “Dört yıldır burada işletmeciyiz. Burada kuru bir ağaç vardı. Bu ağaçla alakalı belediyenin bu kuru ağaçları kesip, bunların yerine yeni ağaç dikmesiyle ilgili bir çalışması oldu. Buradaki esnafın kesinlikle bu olayla bir ilgisi yok. Böyle bir talebi de yoktur. Biz işletme olarak yeşile saygılıyız ve yeşili çok seviyoruz. İşletmemizin içerisinde de bir ağaç var. Özellikle kestirmiyoruz. Müşterilerimiz de bundan mutluluk duyuyorlar. Kuruyan ağaçları belediye alıyor, bunların yerine yenilerini dikiyor. Bu çalışmada bu kapsamda yapıldı ama bunu anlatmada sıkıntı yaşandığı için böyle bir sıkıntı oldu” diye konuştu.

Bir başka işletmeci Sezai Güven ise, “Bu ağacın bizimle veya buradaki işletmelerle bir alakası yok. Geçen gün dikkatimi çekti, baya kurumuş bir haldeydi. Ben rüzgarda falan devrileceğini sanıyordum. Dün kesildiğini gazete ve televizyonlardan gördüm. Kuru bir ağaçtı zaten, işletmelerle alakası olduğunu sanmıyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler