Emin Arslan beraat etti

Paralel Yapı kumpasıyla 9 ay cezaevinde kalan eski polis şefi Emin Arslan’ın da aralarında bulunduğu 26 sanıklı davadan beraat kararı çıktı.

Emin Arslan beraat etti
- A +

 

Daha önce Paralel Yapı kumpasıyla 9 ay cezaevinde kalan eski polis şefi Emin Arslan'ın da aralarında bulunduğu 26 sanıklı davadan beraat kararı çıktı. Dün Anadolu Adliyesi 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada savcının, sanıkların tüm suçlardan delil yetersizliğiyle beraatine karar verilmesine ilişkin mütalaasını değerlendiren mahkeme, sanıkların beraatine karar verdi. Böylece Paralel Yapı'nın en büyük kumpas davalarından biri de çökmüş oldu.

Davada Emin Arslan başta olmak üzere sanıklar 'uyuşturucu ticareti yapmak' ve 'suç örgütüne yardım etmek' suçlarından yargılanıyordu. Savcı, Arslan'ın 3,5 ile 10,5 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılmasını istemişti. Savcı, daha önceki mütalaalarında diğer sanıkların da 2,5 ile 32 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmalarını istemişti.

Davanın dünkü celsesinde duruşma savcısı, uyuşturucu kaçakçılığıyla suçlanan Habip Kanat da dâhil 22 sanığın beraatine karar verilmesi yönünde mütalaa verdi. Beraati istenen polisler arasında Emin Arslan, Mustafa Aral, Murat Nemutlu ve Cem Cehdioğlu da vardı. Ve mahkeme oy çokluğu ile sanıkların beraat kararı verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler