Elektirik tellerini yer altına istiyoruz

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yeşilyayla Mahalle Muhtarı Alfaz Aydın, “Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri en büyük sorunumuz” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

 Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yeşilyayla Mahalle Muhtarı Alfaz Aydın, “Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri en büyük sorunumuz Mahallemizde bulunan bazı sokaklarımızda lamba yok. Özellikle bazı sokaklarımızda vatandaşlarımız büyük sıkıntılar yaşıyor. Karanlık sokaklardan geçerek evlerine ulaşmaya çalışan mahalleli zorluklarla karşılışıyor. Ayrıca, Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor. Birçok lodoslu havalarda elektrikler kesiliyor. Günlerce karanlıkta kalıyoruz. Sokak lambalarının tamiri konusunda telefon trafiği yaşıyoruz. Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi.

YEŞİL ALANLAR İSTİYORUZ

Yeşilyayla Mahalle Muhtarı Alfaz Aydın, "Mahallemizde gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabileceği ve vakit geçirebileceği yeşil alanlar ve spor merkezleri yok. Bu konuda yetkililerle gerekli görüşmelerimizi yaptık. İnanıyoruz ki mahallemize en kısa sürede geniş bir spor kompleksi ve yeşil alana kavuşacaktır" dedi.  Yeşilyayla Mahalle Muhtarı Alfaz Aydın, “Mahallemizde herhangi bir sorunumuz bir maille belediyeye bildiriyoruz. Sorunumuz en geç bir ay içerisinde çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ