Ehliyet sınavında ‘joker adaylara’ polis baskını

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Aday Sınavı'na Bağcılar'da girecek bazı kişilerin yerine, 'joker' diye tabir edilen adayların gireceği yönünde polis ekiplerine bir ihbar geldi.

Ehliyet sınavında ‘joker adaylara’ polis baskını
- A +

 

İhbarı değerlendiren Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri geçtiğimiz hafta sonu ilçede sınavın yapıldığı 13 okulda çalışma başlattı. Polis ekipleri sahte belgelerle başkalarının yerine sınava giren 11 'joker' adayı tespit ederek gözaltına aldı.
Polis ekipleri yaptıkları çalışma sonucunda 'joker' adayların kimlerin yerine sınava girildiğini belirledikten sonra asıl 11 sürücü adayını da gözaltına aldı.

EN AZ 3 BİN LİRAYA SINAVA GİRMİŞLER
'Joker' adaylar, iddiaya göre sürücü kursuna kayıt olan ve sınava girmek istemeyen adaylarla bir araya getiriliyor. Yapılan pazarlık sonucunda sınav için 'Joker' aday asıl sürücü adayından sınava girmek için en az 3 bin lira, en fazla 5 bin lira para karşılığında anlaşarak sınava girdikleri belirlendi.

SINAVA GİRMEYEN ASIL ADAYLAR EVDEN DIŞARI ÇIKMAMIŞ
Aralarında sürücü kursu yöneticisi ve çaycısının da bulunduğu şüphelilerin Bağcılar Asayiş Büro Amirliği'nde ifadeleri alındı.
Edinilen bilgiye göre sürücü adayları ilk ifadelerinde, sınav bitene kadar evlerinden dışarıya çıkmadıkları ve sınavı kaybetmemek adına sınava başkalarını soktuklarını söyledikleri iddia edildi.

3 ŞÜPHELİ DAHA ARANIYOR
Polis ekipleri alınan ifadeler doğrultusunda olayla ilgisi bulunan 3 kişiyi daha ararken, Bağcılar Asayiş Büro Amirliği'nde işlemleri tamamlanan 22 şüpheli sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol hükümleri uygulandığı öğrenildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler