sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Eğitimciler malum suçtan mahkemede!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Performans Değerlendirmesi’’ uygulamasına tepki gösterdikleri için haklarında dava açılan bazı sendikacılar, duruşma öncesi adliye önünde toplanarak protesto gösterisi düzenledi.

Eğitimciler malum suçtan mahkemede!
- A +

 

Aslıhan AYDIN - bursa.com

Eğitimde performans değerlendirmesi uygulamasını, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde protesto eden Eğitim-Sen, Eğitim-İş, Türk Eğitim-Sen 1 ve 2 nolu şubelerin yöneticileri hakkında “Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet” suçlamasıyla açılan davaya bugün devam edildi. Yargılanan sendikacılar, duruşma öncesi Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.

286 MÜDÜR KADROLAŞMA KURBANI

“Baskılar bizi yıldıramaz’’ pankartı dikkat çekerken şube başkanları Güney Özkılınç, Kazım Sarnık, Özkan Rona ve Fatih Gümüş birer konuşma yaptı. Basın açıklamasında, eğitim alanında tarihin en büyük tasfiye ve siyasal kadrolaşma operasyonunun başarıyla hayata geçirildiği vurgulandı.

Bursa’da 4 yılını dolduran 482 okul müdürünün 286’sının tamamen siyasal kadrolaşmaya yönelik bir değerlendirmeyle idarecilik görevlerinden uzaklaştırıldığını söyleyen temsilciler, “Performans değerlendirmesine karşı dava açıp kazanan okul müdürleri, mahkeme kararlarına rağmen eski görevlerine başlatılmadı’’ dedi.

“İDARE MAHKEMELERİ LEHİMİZE KARAR VERDİ”

Başta Bursa İdare Mahkemesi olmak üzere başka kentlerdeki mahkemelerin de “Performans Değerlendirmesi”ni objektif bulmadığını ve yürütmeyi durdurma kararı aldığını söyleyen sendika temsilcileri, “Yalnız bu kararlar bile bizim 10 Eylül 2014’te Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirdiğimiz eylemin ne kadar haklı olduğunun göstergesidir’’ diye konuştu.

BU DAVA BİR GÖZDAĞIDIR

Eğitimin meşru temsilcileri olarak yaşanan bu haksız, hukuksuz uygulamalara karşı birlikte mücadele edeceklerini sözlerine ekleyen temsilciler, “Bu dava, hakkını arayan eğitim emekçilerine iktidarın eğitim politikalarını eleştiren sendikalara bir tür gözdağıdır. Burada yargılanması gerekenler yaptıkları usulsüz görevlendirmeleri mahkemelerin de kabul etmediği İl Milli Eğitim yöneticileridir’’ dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler