evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyat"Eğer özür dileyecek biri varsa..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ağrı'da halka hitap etti. Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı arayıp ulaşamadığını söylemesinin ardından Demirtaş'ın 'Bana ulaşacağına Diyarbakır halkından özür dilesin' açıklamasını eleştirdi.

"Eğer özür dileyecek biri varsa..."
- A +

 

Erdoğan, Demirtaş'ın 6-7 Ekim'de yaşanan ve onlarca vatandaşın hayatını kaybettiği olaylardan sorumlu olduğunu dile getirerek; "Eğer özür dileyecek biri varsa sensin sen. Zira 6-7-8 Ekim tarihlerinde benim Kürt kardeşlerimi sokağa döken sendir" ifadelerini kullandı.

"SİZ DAHA SİYASETTE ÇIRAKSINIZ, TEHDİTLE YÜRÜYORSUNUZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Diyarbakır'da HDP mitinginde yaşanan patlamaya ilişkin şu açıklamaları yaptı; "Dün Diyarbakır'da asla tasvip edemeyeceğimiz bir olay gerçekleşti. 2 tane vatandaşımız öldü, Allah'tan rahmet diliyorum. Dün bu konuyla ilgili açıklamalarımı yaptım. Fakat eş başkan beyefendiye ulaşmak mümkün değildi. Daha sonra açıklama yapıyor; "bana ulaşacağına Diyarbakır halkından özür dilesin." Ben niye özür dileyeceği? Eğer özür dileyecek biri varsa sensin sen. Zira 6-7-8 Ekim tarihlerinde benim Kürt kardeşlerimi sokağa döken sendin. 50 kişinin ölümüne neden olan sendin. Ölen Kürt kardeşlerimdi. Öldüren de Kürtlerdi. Bu tür bir vahşete vesile olan sendin. Bizim kitabımızda hiçbir zaman kan yoktur. Ama siz daha siyasette çıraksınız, tehditle yürüyorsunuz. Ben milletimle içiçeyim. Şimdi de bütün güvenlik güçlerimiz bunun araştırmasını, incelemesini yapıyorlar."

Yorum Ekle

İlgili Haberler