Ege Bursa'da üretilecek

FIAT'ın Tofaş tarafından geliştirilip Bursa'da üretilecek Aegea (Ege) ismi ile 2015 İstanbul Autoshow'da ön gösterimi yapılan yeni kompakt sedanı, Koç Ailesi ve Holding üst düzey yöneticilerine detaylı olarak tanıtıldı.

Ege Bursa'da üretilecek
- A +

 

Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Tofaş'ın Bursa'da üreteceği yeni Fiat Aegae (Ege) projesi Türkiye'nin binek otomobil Ar-Ge'sinde rüştünü global anlamda ispat ettiği, bizlere yeni ufuklar açacak bir girişimdir" dedi

Koç Holding'de gerçekleştirilen etkinlikte; Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu yeni kompakt sedanı yakından incelerken, Tofaş 356 Proje ve İş Geliştirme Direktörü Okan Baş'tan detaylı bilgi aldı. Mustafa Koç yaptığı açıklamada yeni kompakt sedanın üretileceği Tofaş'ın Bursa fabrikasının Fiat Chrysler Automobiles'in (FCA)  EMEA Bölgesi'ndeki en gelişmiş üretim merkezlerinden biri olduğunu hatırlattı.  Koç, Aegea projesinin dünya çapında önemli bir örnek teşkil ettiğine dikkat çekerken başarısı ile de FCA ve Tofaş için önemli bir hamle olacağına inandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

YENİ UFUK AÇACAK
"Ülkemiz otomotiv sanayinin dünya ile entegrasyonu ve Ar-Ge alanında gerçekleştirdiğimiz atılımlar  hem ekonomimize önemli katma değer sağlıyor hem de rekabet avantajımızı güçlendiriyor. Otomotiv sanayimizin bugün geldiği nokta hepimizi gururlandırıyor. Biz de Koç Topluluğu olarak, ülkemize ve sanayimize olan inancımız ile yatırımlarımızı var gücümüzle sürdürüyor, Ar-Ge gücümüzü artırmak için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Bunun en güzel örneklerinden biri de Tofaş'ın yeni projeleridir. Fiat Aegea Projesi, Türkiye'nin binek otomobil Ar-Ge'sinde rüştünü global anlamda ispat ettiği, bizlere yeni ufuklar açacak bir girişimdir. Tofaş, Kasım'da ülkemizde satışına başlayacağı bu güzel otomobil ile başarılarını daha da öteye taşıyacak. Yeni Sedan'ın özellikleri itibariyle, hem Türkiye'de hem de yurtdışı pazarlarda önemli bir ihtiyacı karşılayacağına inanıyorum. Bugüne kadar bu projede çalışan, emek veren, projenin hayata geçirilmesinde rol oynayan tüm çalışanlarımıza gönülden teşekkür ediyorum."

KASIM'DAN İTİBAREN SATIŞA ÇIKACAK
FIAT Chrysler Automobiles (FCA) Stil Merkezi ve Tofaş Ar-Ge ile işbirliği ile 520 milyon dolar yatırımla geliştirilen yeni kompakt sedan, WCM - Dünya Klasında Üretim'de Altın Seviyeye ulaşan, dünyanın en iyi ve yenilikçi üretim tesislerinden biri olan Tofaş'ın Bursa'daki fabrikasında üretilecek. Kasım ayından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak olan yeni Fiat kompakt sedan, EMEA bölgesindeki 40 ülkede de kademeli olarak satışa sunulacak. Fiat'ın yeni kompakt sedanı Aegea (Ege) proje ismiyle, İstanbul Autoshow 2015 kapsamında görücüye çıkarak tüm dünyaya aynı anda tanıtılmış ve otomobil severlerden tam not almıştı. Türkiye'yi batıya bağlayan Ege Denizi'ne atıfta bulunan proje ismi; aynı zamanda Fiat Chrysler Automobiles tarafından stratejik olarak her zaman büyük önem taşıyan Türkiye'ye övgü niteliği de taşıyor.

HÜRRİYET

İlgili Haberler