E-ticarette iddialı proje

Sanayi kuruluşları ve iş yerlerinin elektrik, elektronik ve otomasyon sistemleri ihtiyaçlarında 14 yıldır çözüm ortağı olarak hizmet veren BEFAŞ Ltd. Şti., e-ticarete de iddialı bir projeyle adım attı.

E-ticarette iddialı proje
- A +

 

Nilüfer Ticaret Merkezi’nde faaliyet gösterecek olan BEFAŞ'ın açılışı yapıldı. BEFAŞ, sanayi kuruluşlarının depolarında orijinal ambalajlarında bekleyen, satışları azalmış olduğu halde hâaâ piyasa değeri bulunan elektronik parçaları sanal ortamda pazarlayacak. Arızalı ürünlerin tamirinin de yapılacağı ve dünyada oldukça yaygın olan bu sistemin Türkiye’deki ilk uygulayıcısı olacak BEFAŞ, firmaların atıl durumdaki stoklarını ekonomiye kazandırırken depolarda bekleyen elektronik parçaların yüksek maliyetlerle yeniden ithal edilmesini de önlemeyi amaçlıyor. Firma ortaklarından Ertuğrul Çelik, yaklaşık 14 yıldır dünyanın önde gelen elektrik, elektronik ve otomasyon ürünlerinin tedarikçisi olarak hizmet verdiklerini söyledi. Çelik, sanayi kuruluşlarının stoklarında bekleyen çok sayıda elektronik parça bulunduğunu ve bu parçaların çoğu zaman hurda olarak satılarak geri dönüşüm tesislerine gönderildiğini belirterek, “Biz elektronik parçalara ihtiyaç duyan işletmelerle, stoklarında bekleten ama pazar bulamayan iletmeleri sanal ortamda buluşturmayı amaçladık” dedi.

Sistemle ilgili veren Çelik, “www.befasotomasyon.com ve www.nasreddinkazani.com adlı iki tane site kurduk. Firmalar, stoklarında bekleyen elektronik parçaları bu sitelerde satışa sunacaklar. Böylece katma değerli ürünler alıcılara değerinde ulaşırken, gereksiz yere yurt dışından ithal edilmeyecek ve bu yolla cari açığın kapanmasına fayda sağlayacağız” diye konuştu.
Çelik, bünyelerinde birde teknik servis kurduklarını, satın alınan parçaların çalışır halde olup olmadıklarının kontrolünü yapacaklarını, böylece satın alınan ürünlerin sorunsuz çalışmasını da garanti ettiklerini söyledi. Çelik, projede anahtar teslimi otomasyon çözümleri ve yazılım hizmetleri veren Proto Mühendislik firmasının sahibi Serdar Özen ve elektronik parçaların tamir hizmeti verilen Senkron Elektronik Firmasının sahibi Süleyman Karaman ile ortak hareket edeceklerini vurgulayıp, “Sanal ortamda satışa sunulan elektronik ürünler güvence altında olacaklar” diye konuştu.
Öte yandan iş yerinin açılışına çok sayıda iş adamı, sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı. Açılış kurdelesini BUSİAD Eski Başkanı Arif Özer, Bursa Platformu Başkanı Suat Gülçimen, Rotary 2 bin 440. Bölge Guvernörü Reha Akın ile davetliler hep birlikte kesti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler