Dünyayı sarsan olayın görüntüsü ortaya çıktı

Lyon yakınlarında bir fabrikaya saldırı düzenleyerek şefini öldürmekle suçlanan 35 yaşındaki zanlının suçunu itiraf ettiği ileri sürüldü. Zanlı şefinin kafasını vücudundan ayırarak fabrikanın çitlerine asmıştı. Zanlının şefinin kafasını öldürmeden önce mi, yoksa sonra mı kestiği sorusu belirsizliğini koruyor.

Dünyayı sarsan olayın görüntüsü ortaya çıktı
- A +

 

İnternette yayınlanan fotoğrafta, tel örgüye asılan kesik başın yanında siyah ve beyaz bayraklar görülüyor. 

Olayla ilgili bugüne kadar ortaya çıkan tek fotoğraf olan bu görüntünün doğruluğu bağımsız kaynaklar tarafından doğrulanmadı. 

O sorunun cevabı aranıyor
AFP'nin haberine göre Lyon yakınlarında St. Quentin-Fallavier'de bir kimya fabrikasına saldırdığı gerekçesiyle gözaltına alınan 35 yaşındaki Yassin S. suskunluğunu bozdu. Haberde, zanlının 53 yaşındaki şefinin kafasını keserek öldürmesinin ardından, kesik başla fotoğraf çektirdiği ileri sürüldü. Zanlının bu fotoğrafı ücretsiz kısa mesaj gönderme uygulamasıWhatsApp üzerinden Kanada'daki bir telefon numarasına gönderdiği belirtilen haberde, Kanadalı yetkililerin fotoğrafın gönderildiği telefon numarasının kime ait olduğunu araştırdığı kaydedildi. Soruşturmayı yürüten yetkililer, söz konusu fotoğrafın saldırganın telefonunda bulunduğunu doğruladı.

Ancak saldırgan Yassin S.'nin 53 yaşındaki kurbanın kafasını öldürmeden önce mi, yoksa sonra mı kestiği sorusu belirsizliğini koruyor. Yetkililer yapılan ilk otopsinin, kurbanın boynunda boğma izleri oluğuna işaret ettiğine dikkat çekti. Öldürülen kişinin kesik kafası fabrikayı çevreleyen çitlerden birinin üzerine asılmış olarak bulunmuştu. Kesik başın yanına, üzerinde Arapça yazıların bulunduğu bir bayrağın da konulduğu açıklanmıştı. Yassin S. olay yerindeki itfaiye görevlisi tarafından yakalanmıştı. Üç çocuk babası Yassin S., eşi ve kız kardeşi ile gözaltında tutuluyor.
DW Türkçe

Yorum Ekle

İlgili Haberler