'Dünyanın parasını vermeyin, onun yerine kelle paça için'

Prof. Dr. Canan Karatay, “Eczanelerde dünyanın parasına kolajen de bir hayvansal protein, onu alacaklarına kelle paça içsinler” ifadelerini kullandı.

'Dünyanın parasını vermeyin, onun yerine kelle paça için'
- A +

 

Prof. Dr. Canan Karatay, Haber Global’de Yüz Yüze’de veganlıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının sonunda eczanelerde satılan kolajene de değinen Karatay, "O protein tozudur ve çok tehlikelidir. Isıl işlem ve başka işlemler de gördüğü için paranız boşuna gidiyor. Onun yerine kelle paça, yumurta ve kemik suyu tüketin" dedi.

Prof. Dr. Karatay, “Vegan beslenmek bağışıklık sistemine olumsuz etki eder, başından beri söylüyorum. Veganlar, bağışıklık sistemleri çok zayıf olan kişiler” ifadelerini kullandı.

VEJETARYENLİĞE KARŞI DEĞİLİM

“Vejetaryenliğe karşı değilim” diyen Karatay, “Vejetaryenlik bir felsefedir. Vejetaryenler yalnız hayvansal et yemiyorlar. Ama tereyağı, yumurta ve yoğurdunu da yer. Çünkü antikor olması için...

Sadece bu değil bütün hücrelerin sağlıklı olması için hayvansal yağ ve hayvansal proteine ihtiyaç vardır. Kolajen diyorlar, kolajen de bir hayvansal protein. Tablet haline getirilen ve dünyanın parasına eczanelerde satılan kolajende protein olur mu? O protein tozudur ve çok tehlikelidir. Isıl işlem ve başka işlemler de gördüğü için paranız boşuna gidiyor. Onun yerine kelle paça, yumurta ve kemik suyu tüketin.” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle