Dünyanın önde gelen firmaları bu fuarda buluşuyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), üyelerini dünyanın önde gelen fuarlarıyla buluşturmaya devam ediyor. BTSO üyeleri Amerika’nın New York şehrinde düzenlenen International Franchise Expo fuarına çıkarma yaptı.

Dünyanın önde gelen firmaları bu fuarda buluşuyor
- A +

 

17-21 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarı ziyaret edecek olan BTSO heyeti ayrıca, sektörel iş görüşmeleri ve firma ziyaretlerinde bulunacak.BTSO’nun 16 Makro Projesi’nden birisi olan Küresel Fuar Acentesi kapsamında Amerika’nın New York şehrinde 17-21 Haziran düzenlenen International Franchise Expo Fuarı’na BTSO üyeleri yoğun ilgi gösterdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Arif Karademir’in de aralarında bulunduğu 160 kişilik heyet farklı ülke ve sektörlerden 450’nin üzerinde firmanın katılım sağladığı International Franchise Expo Fuarı için Amerika’ya gitti.

DÜNYANIN ÖNDE GELEN MARKALARI BU FUARDA BULUŞUYOR

Dünyanın önde gelen markalarını buluşturan International Franchise Expo Fuarı’ndaki fırsatları değerlendirecek olan heyet, fuar yönetimi ile toplantı gerçekleştirecek. Fuar ziyaretlerinin ardından heyet ayrıca plastik film, endüstriyel film ve paketleme sektörlerinde faaliyet gösteren Impex Global firması ile mimarlık şirketi Marin Architects’e ziyarette bulunarak, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi alacak.

İKİLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Etkinlik kapsamında Türkiye-ABD iş forumu düzenlenecek. Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ile Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosu Ali Koçak’ın katılımıyla gerçekleştirilecek toplantıda Amerika pazarı, iki ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesine yönelik olanaklar ve kurumlar arası işbirlikleri konularında bilgilendirmeler yapılacak. Forumun ardından  New York Ticaret Odası’ndan 50 firmanın katılacağı toplantıda ikili iş olanakları masaya yatırılacak.  Etkinliklerin son gününde ise BTSO organizasyonu ve Eve Group işbirliğiyle sektörel ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecek.

“İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARETİN GELİŞTİLMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, gerçekleştirilen ziyaretler ve iş görüşmelerinin Türkiye ekonomisinin üretim, ticaret ve ihracat merkezi Bursa ile ABD arasındaki ticaretin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. Bursa iş dünyası olarak ABD’ye ilk kez bu denli geniş bir katılım gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Burkay, “Heyetimizde bulunan üyelerimiz, fuar boyunca sektördeki yenilikleri yakından görme fırsatına sahip olacak ve inanıyorum ki gerçekleştirecekleri ikili iş görüşmeleri ile Bursa’dan New York’a yeni ticaret köprüleri kurarak ayrılacaklardır” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler