sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Dün taştı bugün kurudu

Balıkesir'de dün meydana gelen sel felaketinde taşan Çay Deresi bugün kurudu.

Dün taştı bugün kurudu
- A +

 

Balıkesir'de şiddetli sağanak yağışla birlikte Çay Deresi'nin taşması sonucu yaşanan selin ardından bakım ve temizleme çalışmaları yapıldı. Dün taşan ve vatandaşlara korku dolu dakikalar yaşatan Çay Deresi'nin bugün kuruması ise herkesi şaşırttı.

Öte yandan, vatandaşlar su basan evlerini ve iş yerlerini temizledi. Bursa yolu üzerinde bulunan Karesi Kaymakamlığı lojmanları ve Sosyal Güvenlik Kurumu binasının inşaatı da dün yaşanan şiddetli yağmurda zarar gördü. İnşaat alanında bulunan yüzlerce kereste suyun altında kalırken, lojmanlarda da özellikle alt katlarda su baskınları yaşandı.

İnşaat alanında çalışan Şehmuz Uzun, "Yağmur aniden bastırdı. Lojmanları su bastı. AFAD ekipleri geldi, polis ekipleri geldi. Vatandaş çok zor durumda kaldı. İş makineleri çalıştı ve kanal açtılar. Bizim çalıştığımız inşaatta da 2 metreyi aşkın su var. Zarar olarak malzememiz suyun altında kaldı. Zararımız odur" dedi.

Çay Deresi yanında esnaflık yapan Mehmet Bozdağ ise "Ben 1970 yılında buraya geldim. 70 senesinden bir kaç yıl önce olan taşkında salı pazarına gelen esnafın eşyalarını götürdüğünde bile bu derece olmadı. Dünkü yağmurda sular köprünün üzerine çıktı. Komşularımızda su baskını oldu, bizim dükkana da kadar çıkmadı. 70 yılından bu yana ilk defa böyle bir taşkınlık gördüm" şeklinde konuştu.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden sabah yapılan açıklamada, dün meydana gelen su baskınlarında 963 adet ihbar alındığını ve bunun 773'üne müdahalede bulunulduğu bildirirken, çalışmaların sürdüğü kaydedildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler