Düğünden çok yemekler konuşulacak!

BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası, birbirinden güzel yemeklerin tariflerini vermeye ve lezzet duraklarını tanıtmaya devam ediyor. Seda Çapçı’nın sunduğu BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası’nın bu haftaki konuğu; Bursa Merinos Parkı’nda, BURFAŞ çatısı altında hizmet veren ve özellikle düğün organizasyonlarıyla öne çıkan Gölpark Sosyal Tesisi. İşte şef aşçımız Ali Kılıç’ın usta ellerinden çoban kavurma, işletme yetkilisi Kenan Beydilli'yle hoş sohbetimiz ve enfes lezzetleriyle Gölpark Sosyal Tesisi…

- A +

 

Berk DEMİRPOLAT/BURSA.COM & Semih UZUNLAR/BURSA.COM

Bursa.com’da, Çarşamba günlerinin en çok izlenen programı, Seda Çapçı’nın sunumuyla “BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası”nda, Gölpark Sosyal Tesisi’ni ziyaret ettik. Bir yandan mutfakta hummalı çalışmalar sürerken, diğer yandan Ali Usta enfes çoban kavurmayı böyle hazırladı.

Malzemeler:

Ayçiçek yağı
Tereyağ
Kuzu kuşbaşı
Soğan
Kapya biber
Sivri biber
Rendelenmiş domates
Tuz
Pulbiber
Kekik

Çoban Kavurma Yapılışı:

Öncelikle ayçiçek yağımızı, ardından tereyağımızı tavaya koyuyoruz. Yağımız eridikten sonra, kuzu kuşbaşımızı kavuruyoruz. Etlerimiz bir süre kavrulduktan sonra, kapya biber ve soğanımızı ekliyoruz. Birkaç dakika sonra sivri biberimizi ilave ediyoruz. Son olarak rendelenmiş domatesimizi de ekleyerek ateşin altını kısıyoruz. Son olarak az miktarda tuz ve pul biberimizi ekleyerek kısa süre beklettikten sonra servise almadan hemen önce kekik ekliyoruz. Çoban kavurmamız servise hazır, afiyet olsun!       

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ