sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Düğün yapacaklar bunları dikkate alın

Genç kızların en büyük hayali gelin olmaktır ve o gün her şeyin kusursuz olmasını isterler işte düğün hazırlığı yapanlara önemli ipuçları...

Düğün yapacaklar bunları dikkate alın
- A +

 

Düğün hazırlıkları yapanlara ‘işe yarayan’ ipuçları veren Diyetisyen Emre Uzun, “O özel gün yaklaşırken kendi kendinize sözler verir, dileklerde bulunur, bazen de değişim kararları alırsınız. Kararınız düğün gününüzde 'yıldız' olmak ise değişim için bir an önce harekete geçin” diyor.

“Düğünden bir hafta önce daha az yağ ve şeker içeren bir beslenme düzeni oluşturup, taze sebze, meyve, baklagil, tohumlar ve yağsız proteine ağırlık verirseniz, o özel gün için hazırlık yapmış olursunuz” önerisinde bulunan Diyetisyen Emre Uzun’un daha fit bir görünüm için evleneceklere tavsiyeleri şöyle:

1. Geceden içilecek sular hazırlayın: Suyu sade içmeyi bırakın. Suyunuzda limon, nane, zencefil, tarçın ve birçok meyveye yer vererek zayıflamanızı hızlandırabilirsiniz.

2. Ara öğünler ile metabolizmanızı hızlandırın: Ara öğün yapmadan zayıflamanız mümkün değil, bunu atlamamalısınız!

3. Yeşil çaylara yer verin: Yeşil çay, zayıflamaya en yardımcı içeçecekler arasında yer alır. Günde içilen 2-3 fincan yeşil çay yağ yakınmına da yardımcı olur.

4. Canınız tatlı isterse: Tatlı krizlerine bitter çikolata ile çözüm bulabilirsiniz. Son yıllarda yapılan çalışmalarda özellikle bel bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olduğu gösterilmiştir.

5. Yağ yakımını hızlandıran besinlere ağırlık verin: Yaban mersini, kara dut, ahududu ve böğürtlene beslenmenizde yer açın. Antioksidan olmalarının yanı sıra hem şeker krizlerine çözüm bulacak hem de metabolizmanızı hızlandıracaksınız.

6. Yemeklerin suyunu tabakta bırakın: Yemekleri susuz tercih edin. Yağların yemeklerin suyunda yer aldığını unutmayın.

7. Probiyotiklerle bağırsaklarınızı güçlendirin: İdeal kiloya ulaşmanın yolu iyi bir sindirim sisteminden geçer. Bunun için diyetinizde kefir gibi yüksek oranda probiyotik içeren içecekleri ara öğünlerde tercih edebilirsiniz.

8. Kilo verirken ‘sarkmayın’: Kilo vermek hepimizin asıl amacı ancak bu süreç içerisinde sarkık bir görüntüyü hiçbirimiz istemeyiz. Sporla hızlıca sıkılaşın. Sıkılaşmak için en etkili sporlar ise pilates ve yoga.

9. Şişkinlik için bunları yapın: Karanfil, kakule, kimyon gibi baharatları çayınıza ekleyin, farkı hemen göreceksiniz.

Yorum Ekle

İlgili Haberler