sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Dostluk kazandı

Türkiye Gençlik Vakfı ile Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından organize edilen Ülkeler arası Futbol Turnuvası Finalini Afganistan'ı 5-3 yenen Kosova aldı.

Dostluk kazandı
- A +

 

Vali Karaloğlu: "Bursa'da ki misafir öğrencilerimizi önemsiyoruz. Onların burada mutlu olmalarını ve başarılı olmaları şehir olarak bizlerli de mutlu ediyor" dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı ile Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı tarafından organize edilen Ülkelerarası Futbol Turnuvası Finalini Afganistan'ı 5-3 yenen Kosova aldı.

9 İl'de 60 Ülke ve 256 takımın katıldığı şampiyona da Bursa'da 10 farklı Ülkeden 11 takımın yarıştığı grup finalini Kosova kazandı.

Final maçı öncesi, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay, 10 farklı ülkeden futbolcular ile maç yaptılar.

Gösteri maçı sonrası sahaya çıkan Kosova ve Afganistan takımları, oldukça çekişmeli geçen grup finali bitiminde grup lideri Kosova takımına Madalya ve Kupalarını veren Vali Karaloğlu: "turnuvaya katılan tüm takımları tebrik ediyorum. Spor dostluk ve kardeşliktir. Bunu da final maçını yapan sporcularımız gösterdiler. Son derece centilmence bir maç oldu. Bursa'da ki misafir öğrencilerimizi önemsiyoruz. Onların burada mutlu olmalarını ve başarılı olmaları şehir olarak bizlerli de mutlu ediyor. İnşallah şehrimizde ki misafir öğrenci sayısını Üniversite Rektörümüz  Yusuf hocamızla konuşarak artırmak istiyoruz. Misafir öğrencilerimiz daha çok olsun. Misafir öğrenciler eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine dönünce ülkemizin kültür elçisi olsun diye temenni ediyorum. Burada birinci olan takıma Ankara da başarılar diliyorum" dedi.

Heyecanlı ve çekişmeli bir maç izlediğini belirten Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay da, işin güzel tarafı maç bittikten sonra her iki takım oyuncularının  birbirini kutlaması olduğunu belirterek, Uludağ Üniversitesini Ankara'da temsil edecek olan Kosova takımına başarılar diledi.

Değişik Ülkelerden okumak için Bursa'ya gelen öğrencilerin bu tür etkinliklerle kaynaştığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Bursa'nın uluslararası bir turnuvaya ev sahipliği yaptığını vurgulayarak, dostluk içerisinde geçen güzel müsabakalar izlediğini belirtti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler