Döner, Döner Sofrası’nda yenir

Çarşamba günlerinin en çok izlenen programı “BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası”, birbirinden güzel yemeklerin tariflerini vermeye ve Bursa’nın lezzet duraklarını tanıtmaya devam ediyor. Tarihi Kayhan Hamamı’nda BURFAŞ çatısı altında hizmet veren Döner Sofrası, menüsünün tek ‘Lezzeti’ Bursa Kebabı ile Seda Çapçı’nın sunduğu BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası’nın bu haftaki konuğuydu. İşte Döner Sofrası’nın yetenekli ustası İdris Abi’nin usta ellerinden, Bursa Kebabı’nın incelikleri, Tesis İdari Müdürü Cemalettin Deveci ile hoş sohbet ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Döner Sofrası…

Döner, Döner Sofrası’nda yenir
- A +

 

Berk DEMİRPOLAT/BURSA.COM

Bursa.com’da, Çarşamba günlerinin vazgeçilmezi, Seda Çapçı’nın sunumuyla “BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası”nda, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait, Tarihi Kayhan Hamamı’nı ve Döner Sofrası’nı işledik. Tesis sorumlusu Cemalettin Deveci, Kayhan Hamamı’nın tarihini ve tabi ki Döner Sofrası’nı anlattı. Tesisin döner ustası İdris Abi, lezzetiyle büyüleyen Bursa Kebabı’nı işte böyle hazırladı.

BURSA DÖNER KEBABI NASIL YAPILIR?

MALZEMELER:

-Tereyağı

-Salça

-Süzme yoğurt

-Tırnaklı pide

-Patlıcan herse

-Domates

-Yeşil sivri biber

-Özel olarak hazırlanmış Et döner

TARİFİ:

Sıcak ve çıtır çıtır tırnak pide, baklava dilimi şeklinde dilimlenerek tabağa yerleştirilir. Tabağın bir yanına süzme yoğurt, diğer yanına patlıcan herse eklenir. Isıtılan salça, pidelerin üzerine dökülür. Közlenmiş dilim domates ve yeşil sivri biber, tabağa konur. Uzun uzun kesilen döner, pidelerin üzerine yerleştirilir. Son rötuş, servis edilen Bursa Kebabı’nın üzerine kızgın tereyağı gezdirilir. Afiyet olsun.

TARİHİ KAYHAN HAMAMI’NDA, SİZLERİ BEKLEYEN BİR SOSYAL TESİS

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, BURFAŞ çatısı altında, 6 asırlık Tarihi Kayhan Hamamı’nda hizmete sunduğu Döner Sofrası; İdris ustanın elinden Bursa’nın meşhur döner kebabı, Bursa Kebabı ve tarihi dokusu ile konuklarını bir araya getiriyor. Birbirinden güler yüzlü çalışanları, lezzetini aklınızdan ve damağınızdan silemeyeceğiniz döner kebabı, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz kalabalık toplantılarda ya da randevularda, Kayhan’da sizleri bekliyor. Tesis, 3 odadan oluşuyor. 200 kişilik Altın Salon, 130 kişilik Gümüş Salon ve 40 kişilik Ahşap Salon olmak üzere 370 kişilik iç mekan alanının yanı sıra Taş Bahçi ile de misafirlerine hizmet verebiliyor. Tesiste Bursa Kebabı’nın yanında üzüm şırası ve Kemalpaşa tatlısı da lezzetli menüde yer alıyor.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ