Doktorun katil zanlısından şaşırtan ifadeler

Samsun'da Op. Dr. Kamil Furtun'u öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 30 yaşındaki İsmail Koyun'un çıkarıldığı nöbetçi mahkemede, "Bana aksakallılar göründü. Bunlar kadın ve uyuşturucu ticareti yapıyor" dediği ifade edildi.

Doktorun katil zanlısından şaşırtan ifadeler
- A +

 

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde görevli Göğüs Cerrahı Op.Dr.Kamil Furtun'un uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmesi, sağlık camiasını olduğu kadar hastalarını derinden üzdü. Sosyal paylaşım sitelerinden doktor için taziye mesajları yayınlayan hastaları duydukları üzüntüyü dile getirdi. Başarılı çalışmaları ve hastalarıyla ilişkileri nedeniyle Dr.Kamil Furtun'un geçen 14 Mart Tıp Bayramı'nda Vali İbrahim Şahin tarafından takdir belgesi ile ödüllendirildiği belirtildi., Evli ve 1 çocuk babası Dr.Furtun'un köyden gelen hastalarına 'Yol parasının' olup olmadığını soracak kadar yardımsever bir insan olduğunu söyleyen meslektaşları, eşi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr.Funda Furtun'un evine taziye ziyaretlerinde bulundu. Hasta ve hasta yakınlarının yanı sıra meslektaşları, sağlık çalışanlarının da eve akın ederek eşi Dr.Funda Furtun ve oğlu Taylan Furtun'a destek oldu.

ŞAŞIRTAN İFADELER

Dün akşam çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan katil zanlısı 30 yaşındaki İsmail Koyun'un mahkemede, "Bana aksakallılar göründü. Bunlar kadın ve uyuşturucu ticareti yapıyorlar" gibi tutarsız ve saçma ifadeler verdiği, sürekli gülümseyerek neden yaptığı ile ilgili birşey söylemediği ifade edildi. Bu olaydan önce hastanenin kantininde çalıştığı kantin ihalesinin el değiştirmesi üzerine işine son verildiği belirtilen İsmail Koyun'un daha önceden de kasten adam yaralamak suçundan sabıkalı olduğu ifade edildi.

EŞİ ÇOCUKLARIYLA EVİ TERK ETTİ

Evli ve 2 çocuk babası olan İsmail Koyun'un eşinin de çocuklarıyla birlikte oturdukları evden ayrıldığı ve nerede olduğunun bilinmediği belirtildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İŞ BIRAKACAK

Ayrıca geçen 14 Mayıs tarihinde de Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görevli Dr.Ersan Şener'de bir hasta yakını tarafından darp edilmiş, gözaltına alınan şüpheli ise çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. 15 gün içerisinde yaşanan bu iki olay sağlık çalışanlarının da tepkisini çekti. Yarın ve Salı günü sağlık çalışanları iş bırakma eylemi yapacak. Yapılan saldırılarla ilgili yürüyüş düzenleyip acil hizmetler haricinde görev yapmayacak olan sağlık çalışanları Tabipler Odası Başkanlığı öncülüğünde İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi'nde eylem yapacak.

Yorum Ekle