Doktora 75 lira fark

Memurlar bu ay yüzde 3 toplu sözleşme zammına ek olarak yüzde 1.76 enflasyon farkı da alacak. Enflasyon farkı uzman hekime 75, hemşire ve ebeye ortalama 50 lira artış getirece

Doktora 75 lira fark
- A +

 

Bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4.76 olarak gerçekleşirken, bu veri sadece SSK ve Bağ- Kur emeklilerini değil, memurları ve memur emeklilerini de etkileyecek. Ocak ayında maaşları yüzde 3 artan memurlar ve memur emeklileri, ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4.76 çıktığı için, bu ay yüzde 3'lük toplu sözleşme zammının yanı sıra yüzde 1.76'lık enflasyon farkı da alacak. Yüzde 1.76'lık enflasyon farkının sağlık çalışanlarının maaşını ne kadar artıracağı hesaplandı.

KİME, NE KADAR?
Türk Sağlık-Sen'den yapılan açıklamaya göre; uzman hekimler 75 lira, diş hekimleri 63 lira, sağlık teknikerleri 52 lira, hemşireler, ebeler ve sağlık memurları ise ortalama 50 lira enflasyon farkı alacak. Yine sendikanın açıklamasına göre, memurların alacağı enflasyon farkı 44 TL olacak. Hizmetliler de 40 TL'lik bir farkı Temmuz ayında maaşlarında görecek. Bu artışa ek olarak bu ay maaşlarda yüzde 3'lük toplu sözleşme zammı da olacak.

KAYNAK: TAKVİM

İlgili Haberler