Doktor kapısında beklemeye son

Çorum'un yanı sıra Amasya ve Yozgat gibi komşu illere hizmet veren  Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, yoğunluğu önlemek amacıyla hayata geçirilen uygulamayla, doktorlardanrandevualan hastalar, muayene sırasını akıllı telefon ve internet üzerinden takip edebiliyor.

Doktor kapısında  beklemeye son
- A +

 

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğunluğu önlemek amacıyla hayata geçirilen uygulamayla, doktorlardan randevu alan hastalar, muayene sırasını akıllı telefon ve internet üzerinden takip edebiliyor.

Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, bölgeye hizmet veren hastanenin fiziki ve teknolojik gelişimine bağlı olarak hasta sayısının da her geçen gün arttığını söyledi. 

Hastane çalışanlarının ve hastaların memnuniyetini artırmak için  çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Zehir, son olarak poliklinik önlerindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti.

Özel bir yazılımla hazırlanan karekod sistemi sayesinde, akıllı telefon ve internet üzerinden hastaların sıralarını, hastane bahçesinde hatta arzu etmeleri durumunda ev ya da iş yerlerinden takip edebileceklerini söyleyen Zehir, uygulamanın henüz yeni olmasına rağmen ilgi gördüğünü vurguladı.

Zehir, akıllı telefonlara yüklenen barkod sistemi sayesinde hastane koridorlarına asılan ilanlardaki karekodu okutarak TC kimlik numarasını giren hastalara, tüm birimlerdeki sırası hakkında her 10 saniyede bir güncellenen bilgilerin aktarıldığını kaydederek, "Poliklinik önlerinde hastaların sıra beklerken yaşadığı olumsuzlukları bertaraf etmek ve daha konforlu bekleyiş sağlayabilmek için atılan adımda, akıllı telefonu olmayan vatandaşlarımız da 'http://gg.gg/takip' adresini kullanarak internet üzerinden sırasını takip edebilecek" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler