Doğanbey TOKİ’de fuhuş iddiası! (ÖZEL HABER)

Bursa’nın göbeğindeki Doğanbey TOKİ’de boş durumda bulunan Borsa Evleri’ni madde bağımlıları mesken tutarken, zaman zaman fuhuş için kullanıldığı iddia edildi.

Doğanbey TOKİ’de fuhuş iddiası! (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Doğanbey TOKİ sakinleri, içinde kimsenin oturmadığı Borsa Evleri’nin bakımsız ve ilgisiz kaldığını, madde bağımlısı gençlerin yuvası haline geldiğini ileri sürdü.  Doğanbey TOKİ  Borsa Evleri’nde akşamları fuhuş da yapıldığını iddia eden vatandaşlar, “Burada kimin ne yaptığı belli değil. Emniyet’e defalarca şikayette bulunduk, yetmedi kendi aramızda imza toplayarak gereken mercilere sunduk. Ama hiçbir zaman kalıcı bir çözüme ulaşamadık. Polisler uyuşturucu bağımlılarını toplayıp götürüyor. Ama madde bağımlıları gün geçtikçe daha da çoğalıyor.  Biz bu işe bir anlam veremedik” dediler.

Doğanbey TOKİ site yönetimini de sorunlara ilgi göstermemekle suçlayan vatandaşlar, “Yönetime kaç defa bu sorunları iletti.  Doğanbey TOKİ geneline 24 saat güvenlik görevlileri konulsun diye öneri verdik. Ama hiç bir sonuç alamadık.  Sürekli kullandığımız yolun üzerinde bulunan bu evlerin yanından korkudan geçemiyoruz. Çoluk çocuğumuz zaman zaman burada geçmek zorunda kalıyorlar. Madde bağımlısı gençlerle karşı karşıya gelebiliyorlar. Bu duruma acil çözüm bekliyoruz” diye konuştular.

Yorum Ekle

İlgili Haberler