Diyarbakır'da ölü sayısı 3'e yükseldi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz, HDP'nin mitingindeki patlamada yaralanan bir kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi.

Diyarbakır'da ölü sayısı 3'e yükseldi
- A +

 

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, HDP'nin mitingindeki patlamada yaralanan bir kişinin daha hayatını kaybettiğini bildirdi.

Solmaz, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Haziran'da İstasyon Meydanı'nda HDP'nin miting yaptığı sırada 2 ayrıpatlama meydana geldiğini hatırlattı.

Patlama sonucunda ağır yaralanarak Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi altına alınan 17 yaşındaki C.A'nın yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybettiğini belirten Solmaz, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca meydana gelen patlama olayı ile ilgili yürütülen soruşturma tüm ayrıntılarıyla çok yönlü olarak devam etmektedir. Her ihtimalin titizlikle araştırıldığı soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna bilgi verilecektir."

Yaşamını yitirenlerin sayısı 3'e yükseldi

Patlama sonucunda N.K ile Ş.K. hayatını kaybetmiş, 100'ün üzerinde vatandaş da patlama ve sonrasında yaşanan izdiham nedeniyle yaralanmıştı.

C.A'nın hayatını kaybetmesiyle olayda ölenlerin sayısı 3'e yükseldi.

Başlatılan soruşturma kapsamında olayın faili olduğu değerlendirilen bir kişi gözaltına alınmıştı. Şüphelinin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler