Diyarbakır’da binlerce kişi hastanelere akın etti

Halkların Demokratik Partisi (HDP)'nin Diyarbakır'da düzenlediği miting sırasında yaşanan patlamada yaralananlar için binlerce kişi hastanelere akın ederek, kan vermek istedi.

Diyarbakır’da binlerce kişi hastanelere akın etti
- A +

 

 
Kan vermek için hastane önünde oluşan kalabalığa yetkililer “Kana artık ihtiyaç kalmadı, kan vermek için gelenler beklemesin” anonsu yaptı.

HDP’nin Diyarbakır’da mitinginde meydana gelen patlamada 4 kişi hayatını kaybederken, 184 kişi de yaralandı. Patlamanın ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi, Araştırma Hastanesi ve özel hastanelere toplam 184 yaralı nakledildi. Durumu ağır olan 4 kişi hayatını kaybederken, diğer yaralıların tedavisi devam ediyor. Yaralılar için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Barosu kan vermesi çağrısında bulundu. Çok sayıda Diyarbakırlı çağrılara uyarak hastanelere akın etti. Kan ihtiyacının karşılanmasının ardından hastane önünde bekleyen vatandaşlara anonsla teşekkür edildi. Hastaneler önünde binlerce kişi beklemeye devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler