‘Dişe diş mücadele ettik’

Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu, zor işler yaptıklarını ifade ederek, “Karşınızda büyük güçler var, hortumladığı paralarla servetine servet katan büyük güçler var, medya dahi var. Biz bunlarla dişe diş, büyük bir cesaretle mücadele ettik” dedi.

‘Dişe diş mücadele ettik’
- A +

 

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), 7 Haziran genel seçimleri öncesi, partilerin İzmir Milletvekili Adayları’nı tanımak ve partilerin ekonomi ve siyasi politikalarını dinleyerek, sanayicilerle birlikte karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere düzenlediği özel meclis toplantılarına AK Parti ile devam etti. Toplantıya AK Parti İzmir Milletvekili Adayı ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

“EKONOMİDE DÖRT ‘İ’ MODELİ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaptığı konuşmada, “Esasen ticarette, ekonomide 4 sac ayağı var. Bunlardan birisi istihsal, yani üretim olmadan gelişme olmaz. İkincisi istihdam, üçüncüsü ihracat, dördüncüsü de çok önemlisi istikrar. İstikrar olmadan ekonomik gelişme olmaz. Biz Türkiye’deki ekonomiyi dört ‘i’ üzerine oturtmamız gerekir. Bu konuda hükümetimiz her türlü desteği vermeye devam ediyor. Çünkü sanayi gelişmeden ilerleme mümkün olmaz” dedi.

“DİŞE DİŞ MÜCADELE ETTİK”

Zor işler yaptıklarını ifade eden Bakan Eroğlu, “Paradan altı sıfırı atan biziz, enflasyon canavarını yok eden biziz, büyük lobilere rağmen faiz lobisinin hortumunu kesen biziz. Bunlar kolay değil. Karşınızda büyük güçler var, hortumladığı paralarla servetine servet katan büyük güçler var, medya dahi var. Biz bunlarla dişe diş, büyük bir cesaretle mücadele ettik. Dışarıdan kolay gibi görünüyor ama işin içine girince durum çok farklı” diye konuştu.

İÇTEN TARTIŞMASI

Öte yandan meclis üyeleri ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na seslenen EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, konuşmasının sonunda AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in İzmir ve İzmirlilerle ilgili sözlerine tepki gösterdi. Bu sırada AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın “Ortada büyütülecek bir şey yok” sözleri üzerine Yorgancılar, “Bırakın onun takdirini ben yapayım. Ben İzmirli hanımefendiler için üzüldüğümü ifade etmekteyim. Söylenen sözleri bir türlü kabullenemiyoruz” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler