Direnişe Bozbey desteği

Bozbey, Türk Metal'den istifa edip eylem yapan işçilere destek verdi.

Direnişe Bozbey desteği
- A +

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türk Metal'den istifa edip eylem yapan işçilere destek verdi. Bursa’da iki gündür süren işçilerin eylemine katılan Bozbey, "işçilerin hak arama ve haklarını koruma mücadelesinde insani olarak sorumlulukları yerine getirmeliyiz” dedi.
Bursa’da otomotiv üreticisi fabrikalarda haklarını alamadıkları gerekçesiyle üretimi durdurma kararı alan işçilere Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, fabrikaya giderek destek verdi. Türk Metal'den istifa edip fabrika önünde eylem yapan işçiler, alana giren Nilüfer Belediye Başkanı

Mustafa Bozbey'i alkışlarla karşıladı. Bozbey, yerel yönetici olarak eylemde olan işçilerin insani ihtiyaçlarını karşılamak zorunda olduklarını kaydetti. Çalışanlarla parmaklıklar ardından tek tek tokalaşan Başkan Bozbey, çalışanların aileleriyle de görüştü.

Konuyla ilgili yetkililerle de görüşen Bozbey, bir an önce sorunun çözülmesini istedi. Başkan Bozbey, “Şuanda Bursa’da hem Renault’ta, TOFAŞ’ta hem de Coşkunöz’de çalışan işçilerimizin hak aramaları ve haklarını koruma mücadelesi var. Bizler bu konuda yerel yöneticiler olarak insani sorumluluklarımızı yerine getirmek zorundayız. Burada haklarını korumaya çalışan insanlarımız bizim insanlarımız. Haklarını koruma halinde onların sağlığını da düşünerek onlara destek olmak, yaşamsal sorunlarını ortadan kaldırmak bizlerin insani olarak görevi. Nilüfer Belediyesi ‘önce insan’ diyor. Burada da önce insan demenin sorumluluğunu yerine getiriyor” diye kaydetti.

Açıklamanın ardından Başkan Bozbey, Başkan Yardımcıları Turgay Erdem, Yalçın Işıkyıldız, CHP Bursa Milletvekili Adayları Gürhan Akdoğan ve Deniz Baykal ile birlikte çalışanların aileleriyle görüşerek sonuna kadar yanlarında olduklarını söyledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler