Dikkat! O sıcaklar geri geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden elde edilen bilgilere göre yurt genelinde hava sıcaklıklarında artış bekleniyor.

Dikkat! O sıcaklar geri geliyor!
- A +

 

Meteoroloji’den elde edilen son verilere göre, yurdun büyük bölümünde hava sıcaklıklarında 5 derece kadar artış olması bekleniyor. Bazı illerde kısa süreli yağışların görülmesi beklenirken, bu yağışların sıcaklıkları etkilemeyeceği ifade edildi.

Gün içinde Türkiye’nin Kuzey Batı ile Kuzey Doğusu’nda sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri olabilir. Öğle saatlerinde Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Rize’nin iç kesimleri, Artvin, Ardahan, Kars ve Erzurum çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın çevreleri ile Kastamonu ve Düzce’nin kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 5 derece sıcaklık artışları görülürken, genel itibariyle önemli bir değişiklik olmayacak.

MARMARA VE EGE KIYILARINDA KUVVETLİ RÜZGAR VAR

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege’de kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

KARADENİZ’DE HAVA DURUMU
Batı Karadeniz’de parçalı ve az bulutlu geçeceği, gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın çevreleri ile Kastamonu ve Düzce’nin kıyı kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz’de parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Rize’nin iç kesimleri ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DA HAVA DURUMU

Doğu Anadolu‘da az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Bölgesi’nin genelinde ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler