sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Dijital pazarlamanın püf noktaları Gabralı’dan!

TURKTICARET.net, kendi bünyesinde aktif olan Turkticaret.Net Akademi’deki gelişim seminerlerinde, işe ve yaşama artı değerler katabilmek amacıyla, farklı sektörlerden konuklar ağırlamaya devam ediyor.

Dijital pazarlamanın püf noktaları Gabralı’dan!
- A +

 

Gelişim seminerinin geçtiğimiz cumartesi günkü konuğu, Onedio.com Stratejik Planlama Direktörü Zeynep Gabralı’ydı. Dijital pazarlama trendleri üzerine konuşan Zeynep Gabralı, ilk elektronik postanın 1971 yılında gönderildiğini, Facebook’un hayata girmesiyle de bir devrim yaşandığını belirterek başladığı konuşmasında “insanlar hakkında konuşmak” ve içerik pazarlaması başlıkları altında filizlenen yeni bir dünyanın kapılarının aralandığını belirtti.

SPONTANE GİBİ AMA DEĞİL!

“Her markanın anlatacak bir hikayesi vardır” diyen Gabralı, sosyal medya ve bu hesaplarda kullanılan, rahatsız etmeyen ve doğal içerikmiş gibi beliren native reklamcılık kavramına da değindi. Doğal reklam olarak adlandırılan bu formun, reklam görüntüsünden uzak; içeriği, bilgilendirici ve eğlendirici şekilde kullanıcıya ileterek duygusal bağlılık ve etkileşim yaratan reklam modeli olduğundan söz eden Gabralı, dünyada en başarılı içerik pazarlaması örneklerinden biri olarak Pepsi markasını gösterdi. Aslında en bilinen ve kalıcı olarak hafızalara kazınan native advertising örneğinin Samsung telefon olduğunu; Samsung Electronics 005930.SE -0,15% 'in, 2 Mart'ta düzenlenen Akademi Ödülleri Töreni'nde, tören sunucusu Ellen De Generes'in Brad Pitt, Meryl Streep, Kevin Spacey ve Jennifer Lawrence ile selfie fotoğraflarını çekmeleri için aktör Bradley Cooper'a Samsung Galaxy Note 3 uzatmasının tesadüf olmadığını ve hatta doğal reklamcılığın en güzel örneklerinden bir olduğunu hatırlattı. Fotoğraf çekimi spontane gibi dursa da, aslında planlanmış bir seçim ve dünyada örnekleri hızla çoğalıyor.

SIKMADAN, KOPARMADAN!

Twitter ve Facebook dahil olmak üzere toplamda yapılan 2 milyon dolar harcamanın % 40’ını doğal reklamın oluşturduğunu belirten Onedio.com Stratejik Planlama Direktörü Zeynep Gabralı, konuşmasına kendisinin de dahil olduğu, Türkiye’nin en çok takip edilen sosyal platformlarından olan onedio.com’u da anlatan Zeynep Gabralı, içeriklerinin yaşamın nabzını tuttuğunu, siteye ve özellikle test içeriklerine çoğunlukla kadınların ilgi gösterdiğini belirtti.

Onedio.com kullanıcılarından gelen geri dönüşlerde, reklamsız zeminin takipçileri de sıkmadan ve konudan koparmadan sitede tuttuğunu, zaman zaman reklam verenlerin de kendi ürünlerinin reklamlarının serpiştirildiği test içerikleri hazırlayarak katkı sağladıkları mentalitenin ise arada yakın ve farklı bir bağ oluşturduğunu anlatan Gabralı, keyifli bir platformda, keyifli bir ekiple çalıştıklarını anlattı.

YANIKLAR’DAN PLAKET

TURKTICARET.net çalışanlarının sorularını da yanıtlayan Onedio.com Stratejik Planlama Direktörü Zeynep Gabralı, konuşmasının sonunda, şirket Eğitim Koordinatörü Birgül Yanıklar’ın elinden plaketini aldı.

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan ve Stanford Üniversitesi'nde High Performance Management eğitimi alan Zeynep Gabralı; Tayfa, Medina Turgul DDB, Wanda Digital ve PromoQube gibi ajanslarda çalışarak birçok ödülle reklamcılıkta yedinci yılını tamamladı.

San Francisco kökenli start-up olan ve yedi ülkede faaliyet gösteren Talenthouse'un San Francisco merkez ofisinde Dijital Stratejist olarak görev aldı. New York'ta bulunan teknoloji Start-up'ı The Farm Soho'da Digital Marketing Manager olarak çalıştı.

2014 yılının ortasında Türkiye'ye döndü. Dünya'nın 3. büyük ilaç firması olan Glaxo Smith Kline'a Digital Pazarlama Danışmanlığı hizmeti verdi.

Zeynep Gabralı şu an Onedio.com'da Stratejik Planlama Direktörlüğü yapıyor. Gabralı, New York kökenli reklamcı kuruluşu olan ADC Global Awards & Club’ın da üyesi…

Yorum Ekle

İlgili Haberler