Devlet Bahçeli’den koalisyon açıklaması

Koalisyon görüşmelerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’na 3 şartı tekrarlayacaklarını bir kez daha dile getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Birbirimizi aldatmanın gereği yok" dedi.

Devlet Bahçeli’den koalisyon açıklaması
- A +

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon  görüşmelerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, koalisyon için 3 şartı tekrarlayacaklarını söyledi.

Hürriyet gazetesine konuşan Bahçeli, Davutoğlu'na, "Beraber koalisyon kurup birbirimizi aldatmanın gereği yok" diyeceklerini belirtti.

MHP'nin 3 maddesi şunlar:

- Çözüm süreci son bulmalı

-17 ve 25 Aralık dosyaları açılmalı

-Cumhurbaşkanı Erdoğan Çankaya fanusuna dönmeli

Bahçeli, "Toplumsal yarılmayı AKP - CHP formülü çözer" şeklinde konuştu.

"Bu sözlerinizle Ahmet Davutoğlu’na kapıyı kapatmış olacaksınız. Kendisine başka bir yol önerecek misiniz?" şeklindeki soruya,“Elbette... Türkiye’yi düşünerek kendisine bir yol önereceğiz” yanıtı veren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün Türkiye’de kutuplaşma var. Recep Tayyip Erdoğan, kendi partisine taban bulabilmek için Türkiye’yi ciddi manada kutuplaştırmış, cepheleştirmiştir. Bugün Türkiye’nin en önemli meselesi bu sosyal yarılmadır. Bu ayrışma, tam manasıyla bir felakete dönüşmüştür. Yeniden kaynaşmanın sağlanması, nesiller sürecektir..."

Yorum Ekle

İlgili Haberler