Deniz Akkaya'dan 'Müslüman mısın' sorusuna sert yanıt

Hayranlarıyla soru-cevap yapan Deniz Akkaya inancıyla ilgili gelen sorulardan rahatsız oldu. Akkaya verdiği yanıtlarla dikkat çekti.

Deniz Akkaya'dan 'Müslüman mısın' sorusuna sert yanıt
- A +

 

Takipçileriyle soru-cevap yapan Deniz Akkaya "müslüman mısınız?" sorularından çok sıkıldı.

Ünlü model önce “Kendini müslüman hissediyor musun?” sorusuna "Hayırdır kardeşim, ne dangalakça soru bu! Aklını alırım, cevap sana vahiy yoluyla gelir. Zevzek senin gibiler Müslümanlık diye yeni bir din uydurdu ben ona tabi ve ait değilim." diyerek yanıt verdi.

Ardından yine bir "Müslüman mısınız?" sorunu gelince bu sefer kısa bir video çekti. Akkaya paylaşımında "En bayıldığım sorular yine gelmiş değilim aşkım; benim anneannem Hintliydi, biz o yüzden ineğe tapıyoruz" dedi.

AÇIKLAMA ÜSTÜNE AÇIKLAMA YAPTI

Bu konuda eleştiri alan Akkaya daha sonra ise bir açıklama daha yaparak şunları dedi:

Akkaya kendisine din üzerinden gelen eleştirilere bir yanıt daha verip "Benim yolum Rumi ile Mustafa Kemal Atatürk' ile aynı yoldur" dedi.

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Gaffur 14 Mayıs 2021 05:53 Herkes özgür. Zorba olmanın, daraltmanın anlamı yok. İster ateist, ister budist, ister dinli olur bu durumlar için kişiyi alabildiğine soru sormak yorar. Kişinin ne namazı, ne kıyafeti, ne orucu kimseyi ilgilendirmemeli. Tabi çok yobaz değilse; sen namaz kılıyon mu, kaç rekat, kaç vakit, yönün nere, duruşun ne kadar estetik gibi boş beyin göstergesi sunmamalı. İnsanların nasıl ibadet edeceği veya etmeyişi kişilik hakkına saldırıdır. Bunları birde kamuya mal etmek. Yok efendim ünlü... olabilir. Maneviyat kişi ile Allah arasındadır. Bunları soran veya sorgulayan ciddi yobaz, bağnaz, fitnekar veya kişiyi gıcık etmek için özellikle soruyor olabilir.

İlgili Haberler