Demirtaş'tan önemli seçim açıklaması

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'daki saldırı ve genel seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Demirtaş'ın açıklamaları:

Demirtaş'tan önemli seçim açıklaması
- A +

 

"BİZ SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ"

"Katledilen biz, hükümet tarafından suçlanan da biz. Yapamıyorsanız bırakın. İş yapamayacak durumdaysanız ülkeyi yönetecek birileri çıkar.  Biz silahlı örgüt falan değiliz. Kimin elinde silah var. herkes biliyor. Herkes ama herkes sağduyu ile sabırla hareket etmeli.
Provokasyonları boşa çıkardık ama bedelleri ağır oldu. Her gün cenaze törenlerimiz var. Cumhurbaşkanı, Başbakan hala sessiz. Bu ülke AKP'li AKP'siz yolunu yürüyecektir.

“HDP HEDEF HALİNE GETİRİLMİŞ DURUMDA”

Şu anda ülkenin bir çok yerinde HDP hedef haline getirilmiş durumda. Halk bir tercihte bulundu. Herkesin saygı duyması lazım. Partimizle ilgili meşruiyet tartışması yapan zavallıdır. Ne kadar da saldırsalar da  HDP duruşunu gösterecek. Biz kurbanlık koyun da değiliz.

“KENDİMİZİ BORÇLU HİSSEDİYORUZ”

Türkiye halklarına kendimizi borçlu hissediyoruz. Kriz, kaos yaratamayacaklar. Bizim olgun duruşumuz olmasaydı bugün ülkede nefes alınamayacak hale gelinecekti.

“EMANET OYLARLA BARAJI AŞMADIK”

Biz yüzde 13.02’ye yakın oy aldık. Bunun içinde bir tane bile emanet oy varsa değerlidir. Fakat biz emanet oylarla barajı aşmış değiliz. Güçlü bir tabanımız var. HDP tümüyle emanet oylarla buradadır yaklaşımı doğru olmaz elbette.

HDP ile yan yana gelemeyiz diyenler var. HDP ile yan yana durmak ancak size şeref kazandırır. Bizimle yan yana duranlar şerefli, onurlu duruşumuzdan sahiplenmiş olurlar.

Yorum Ekle

İlgili Haberler