Demirtaş’tan MHP’ye çok sert cevap

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP’den ’HDP ile yan yana gelmeyiz’ açıklamalarına yönelik, “HDP ile yan yana durmak ancak size şeref kazandırır” dedi.

Demirtaş’tan MHP’ye çok sert cevap
- A +

 

Demirtaş, HDP Genel Merkezi’ne gelişinde gazetecilerin sorularını cevapladı. Demirtaş, meclis grubunun toplanacağını belirtti. MHP’den gelen ’HDP ile yanyana gelmeyiz’ açıklamalarına yönelik ise Demirtaş, şunları kaydetti:

“Bazıları ’biz HDP ile yan yana durmayız’, ’HDP ile görünmeyiz’ gibi şeyler ifade ediyorlar. HDP ile yan yana durmak ancak size şeref kazandırır, onu söyleyeyim. HDP’nin şu anda Türkiye toplumuna demokratik siyasi olgunlukla bahşettiği şey, siyasi alandaki onurdur. bizimle yan yana duranlar; bizim onurlu, şerefli duruşumuzdan nasiplenmiş olurlar.”

"BİZ SİLAHLI ÖRGÜT DEĞİLİZ"

HDP Genel Merkezi’nde düzenlenen Parti Meclisi toplantısına katılımı öncesi konuşan Demirtaş, seçim boyunca 140 yerde saldırıya uğradıklarını iddia etti ve Diyarbakır’daki saldırıyla ilgili kendilerine yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi. HDP Eş Genel Başkanı, "Ben herkesten dikkatli ve tedbirli olmasını rica ediyorum. Biz silahlı bir örgüt değiliz. Kimin elinde silah var, biliyor herkes. Biz demokratik siyaset yapan, büyük bir siyasi hareketin partisiyiz. Halkın, toplumun, ülkenin geleceğini düşünen sağduyu, sabır ile hareket etmeliyiz" diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler