sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Demirtaş'a bahar geldi

Osmangazi Belediyesi’nin desteğiyle Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından bu yıl birincisi düzenlenen Demirtaş Bahar Şenlikleri büyük bir coşkuyla gerçekleşti. 

Demirtaş'a bahar geldi
- A +

 

Demirtaş’tan ve civar bölgelerden katılımın yoğun olduğu bahar şenliğine ilgi oldukça fazlaydı. Hem bahar mevsiminin gelmesini kutlamak hem de insanlar arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı pekiştirmek amacıyla düzenlenen şenlik, kortej yürüyüşüyle başladı. Mehter Takımı eşliğinde Demirtaş Meydanı’ndan başlayan yürüyüşe Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Kömürlü, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Büyük bir coşku ile gerçekleştirilen kortej yürüyüşü Demirtaş Kırantepe Futbol Sahası’nda sona erdi. Demirtaş Kırantepe Futbol Sahası’nda halk oyunları gösterileriyle başlayan Demirtaş Bahar Şenliği programında bir konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Kültürümüzü ve geleneklerimizi yaşamamız, yaşatmamız lazım. Hele ki hızla gelişen şehirlerde yöresel kültürlerimizi ve geleneklerimizi yaşatmamız çok önemli. Günümüzde, kitle iletişim araçlarının bize sunduğu kültürleri benimser olduk. Özellikle gençlerimiz televizyonda izlediği yada internette gördüğü her şeyi taklit ediyor. Çocuklarımıza, filmlerdeki karakterlerin adlarını koyar olduk. Bu sebeplerden dolayı bizlere düşen kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkarak yaşatmak. Bu amaçla derneklerimiz tarafından düzenlenen etkinliklere destek veriyoruz” dedi. 

Demirtaş’ın her geçen gün daha da gelişerek Bursa’nın cazibe merkezi olduğunu belirten Başkan Dündar, “Demirtaş, Bursa’nın en eski belediyelerinden biri. Osmangazi Belediyesi olarak, bize bağlanmasının ardından Demirtaş’ın merkeze uyum sağlaması için özel projeler geliştirdik. Alt yapıdan üst yapıya kadar birçok çalışma gerçekleştirdik. Ciddi yatırımlar yaptık. Demirtaş’ımız şuan, Bursa’da planlı büyüyüp gelişen bir yer olarak Bursa’nın cazibe merkezi oldu. Bundan sonraki süreçte de bu yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Bugün birincisini düzenlediğimiz bahar şenlikleri inşallah önümüzdeki yıllarda da devam ederek geleneksel hale gelecek. Bugün Demirtaş Meydanı’ndan Kırantepe Futbol Sahasına kadar yapmış olduğumuz yürüyüş atalarımızın Drama’dan, Gırmış’tan yapmış olduğu yürüyüşü sembolize ediyor. O yürüyüş kimlik, vatan, bayrak ve din için yapılmıştı. Bugün yaptığımız yürüyüşe de biz bu anlamı kattık” diye konuştu. Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Kömürlü de bu yıl ilki düzenlenen Demirtaş Bahar Şenlikleri’ni geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, “Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Demirtaş Bahar Şenlikleri’ni büyük bir coşku ile gerçekleştirdik. Şenliklerin düzenlenmesinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından Demirtaş Bahar Şenlikleri TRT Sanatçısı Ayşe Engin Alsanca’nın konseri ile devam etti. Birbirinden güzel şarkıları Demirtaşlılar için seslendiren Alsanca, şenliklere renk kattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler