Demirkol: Bursaspor zirve yaptı

Spor yazarı Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Bursaspor maçını değerlendirdi.

Demirkol: Bursaspor zirve yaptı
- A +

 

Bursaspor’un sezon boyunca göstermiş olduğu olağanüstü futbol gösterisinin taçlanmasını izledik dün akşam. 5 sene öncenin şampiyonu için çok anormal bir durum değil bu güzel futbol. Ancak sezon başında beklenenin çok ötesine gittikleri de açık.

Kadronun kullanımı açısından neredeyse bir başyapıt. Hemen her oyuncunun kariyer zirvesi yaptığı bir sezon. Arkasında 3 büyüklerin desteğiyle sezona girmiş olsalar, bu zirve sadece kupada olmayacaktı. Ligde de en az tepede olanlar kadar hakları var. Hücum zenginliklerini anlatmaya gerek yok. Ancak dün 1-0’ın ardından oynadıkları dengeli oyuna ayrı bir parantez açmak lazım. Hemen her oyuncunun en yüksek konsantrasyonla uyguladıkları kontrollü futbol zirveydi. Önde ama bilinçli, boyu kısa ama sahayı enine çok iyi kullanan bir takım. Volkan’ın fevkalade ustalıkla attığı ilk gol sonrası çok rahatlardı.


Fenerbahçe ise kaldığı yerde devam ederek turu kilitlemeye çalıştı. Ancak sahadaki varlığı bile Fenerbahçe formasına hakaret olan Emenike’nin vurdumduymazlığı üzerine kitap yazılır. Tam ters tarafta sakatlıktan yürüyecek hali kalmayan Gökhan’ın ısrarla sahada bırakılışı da. Bir yönetilememe hali var Fenerbahçe’nin. Ve bu halle Bursaspor’u eleselerdi yazık olurdu.

Futbol Arena

Yorum Ekle

İlgili Haberler