Demirel'in şapkasına gözü gibi bakıyor

Gaziantepli Ökkeş Titiz, yaşamını yitiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in yaklaşık 20 yıl önce kendisine hediye ettiği şapkaya gözü gibi bakıyor.  

Demirel'in şapkasına gözü gibi bakıyor
- A +

 

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Başkan Yardımcılığı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini yürüten Titiz, Demirel'e hayranlığıyla biliniyor.

Savcılı Mahallesi'nde işlettiği otelin lobisini Süleyman Demirel ve diğer devlet büyükleriyle çektirdiği fotoğraflarla süsleyen Titiz, içerisinde Demirel'in imzası ve notu bulunan şapkayı, camdan yaptırdığı özel bölmede saklıyor. 

Titiz'in Demirel'e hayranlığını bilen yakınları, telefonla arayarak ya da ziyarete gelerek Titiz'e başsağlığı diliyor.

Titiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 25 yıldır muhtarları temsil eden çeşitli görevlerde bulunduğu söyledi. Bu görevleri sırasında Demirel'i de ziyaret ettiğini, Gaziantep'e geldiğinde de karşıladığını anlatan Titiz, "Merhum cumhurbaşkanımızı hem makamında hem de konutunda defalarca ziyaret etme imkanı buldum ayrıca Gaziantep'e her geldiğinde de görüşürdük. Kente her gelişinde şapkasını bana hediye etmesini isterdim. Tam tarihi hatırlamıyorum ama 1994 veya 1995 yılındaki ziyareti sırasında, bana şapka hediye etmesi konusunda kendisinden söz aldım" diye konuştu.

Aldığı sözün ardından yaklaşık 2 ay sonra Ankara'ya gidip Demirel'den randevu talep ettiğini belirten Titiz, bu ziyaret sırasında da Demirel'in içerisine el yazısıyla "En iyi dileklerimle, sevgi ve saygılar" yazıp imzaladığı şapkasını kendisine hediye ettiğini söyledi.

Şapkayı çocuklarına miras bırakacağını aktaran Titiz, "Bu şapka benim için çok değerli. Benim gözümde Türkiye'nin bütçesi kadar değerli. Şu an tüm mal varlığım gitse, bu şapkanın kalması benim için yeterli. Çünkü bildiğim kadarıyla böyle imzalı şapka sadece bende var" dedi.

"Saatlerce ağladım"

Demirel'i "çok büyük bir devlet adamı ve milletin babası" diye nitelendiren Titiz, şunları söyledi:

"Öldüğünü ilk duyduğumda çok üzüldüm ve saatlerce ağladım. Belki babam öldüğünde bile bu kadar ağlamamıştım. Demirel benim için çok kıymetliydi" dedi. 

Yorum Ekle