Davutoğlu'nun hedefi Bahçeli

Başbakan Ahmet Davutoğlu Isparta'da konuştu

Davutoğlu'nun hedefi Bahçeli
- A +

 

MHP lideri Bahçeli'yi hedef alan Başbakan Davutoğlu, ''Sayın Bahçeli, Osmaniye'de yuhalandığında susturdum ama günlerdir bize hakaret ediyor. Bir siyasetçinin şerefi vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür. Bahçeli, bize saldırırken kurt, millet menfaatini savunmaya çalışırken kuzu'' dedi.
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Isparta mitinginde konuşuyor.

Başbakan Davutoğlu, konuşmasında muhalefeti eleştirdi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de sert eleştirilerde bulunan Davutoğlu, ''

Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Bazıları Türkiye'yi sadece sahillerden ibaret sanır. Bediüzzaman'a zulmeden CHP'ye oy vermek Isparta'ya yakışır mı? Paralel çete AK Parti'nin dışında kim varsa ona oy verin diyor. Aziz kardeşlerim nasıl CHP zihniyeti Türkiye'nin batısında tek parti zihniyetini sürdürüyorsa HDP de doğuda aynı zihniyeti sürdürüyor. O da Diyanet kalksın diyor.

''CHP'YE VERİLEN HER OY HDP'YE VERİLMİŞ GİBİDİR''

CHP'ye verilen her oy HDP'ye, HDP'ye verilmiş her oy CHP'ye verilmiş gibidir. Tek parti zihniyetine bir daha yol verir miyiz? Gelin MHP'nin yaklaşımına bakalım. Kim ne sebeple olursa olsun kasetle şantajla ilgili siyaset yaparsa karşısında bizi bulur. Kasetti 2011'de olduğu gibi perde gerisi oyunlardı bunların hiçbirisine taviz vermeyeceğiz siyasette dürüstlüğü savunacağız.

''BİZİM ŞEREFİMİZE HAKARET ETMEMİŞ OLMASAYDI SÖYLEMEZDİM''

Barış içinde sandığa yürüyeceğiz. Siyasette ahlakı, dürüstlüğü savunacağız. Burada Sayın Bahçeli'ye sesleniyorum kendisine Osmaniye'de yuhalandığında susturdum. Ama Bahçeli günlerdir bize hakaret ediyor. Diyor ki bana doğuda Serok Ahmet Batıda Türkmen Ahmet doğrudur. Osmaniye'deykim Yörük Ahmet dediler, Sivas'taydım Yiğido Ahmet dediler o da doğru. Buradayım Torosların öz evladı o da doğru. İşte bizim farkımız bu. Bizim şerefimize hakaret etmemiş olmasaydı söylemezdim bir siyasetçinin şerefi vatan toprağının her köşesine adım atmasıyla ölçülür. Ben onu yuhalatmadım biz ona hikmet dersi ahlak dersi vereceğiz. Hakkari'deki al bayrak benim şerefimdir. Diyarbakır'daki al bayrak benim şerefimdir. Türkiye'nin her meydanına gitsinler halkla kucaklaşsınlar ondan sonra bize milliyetçilik taslasınlar.Biz öğretiriz herkese milli birliği beraberliği.

''BİZE SALDIRIRKEN KURT, MİLLET MENFAATİNİ SAVUNMAYA ÇALIŞIRKEN KUZU''

Birisi HDP'nin eşbaşkanı aynı zamanda CHP'nin de eşbaşkanı birlikte çalışıyorlar. Kudüs Yahudilerindir dediğinde siz Bahçeli'den bir şey duydunuz mu? Taksim'le Kabe'yi kıyas ettiğinde bir şey duydunuz mu? Bize saldırırken kurt, millet menfaatini imanı savunmaya çalışırken kuzu.''

Yorum Ekle

İlgili Haberler