evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatDavutoğlu'ndan son dakika müjdesi

Başbakan Ahmet Davutoğlu 81. mitingi memleketi Konya'da konuştu. Davutoğlu, "Biz hizmete devam edeceğiz.İnşallah Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri hattıyla Akdeniz'i Kapadokya ile birleştireceğiz" dedi.

Davutoğlu'ndan son dakika müjdesi
- A +

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, uzun bir miting maratonunun finalini Konya'da gerçekleştiriyor. Yüz binlerce Konyalı, hemşehrileri Davutoğlu'nu karşıladı.

İşte Davutoğlu'nun açıklamasından başlıklar:

- Geleceği hep beraber imar edeceğiz. Geleceğin mimarı Ak gençliktir. Hz.Mevlana'nın şevkatini, Merhametini bu topraklarda daimi kılacak mıyız?

-81 vilayete gittim. En yakın arkadaşlarım çok zor Başbakanım dediler. Bir günde 5 miting yaptığımız oldu. Bir insanda aşk varsa, Allah da onu bereketlendirir.

- Demirtaş özgürlükten bahsetti, peki her yere gidebildi mi? Bizim kadar 81 ili dolanan oldu mu? Ülkenin her yerine gidemeyenler ülke birliğini koruyabilir mi? Temsil edebilir mi? İşte yarın ki seçim bu seçimdir.

-28 Şubat darbesi ülkemiz üzerinden silindir gibi geçmişti. Başörtülülere, İmam Hatiplilere inançlı vatandaşlarımıza sınırlamalar getirmişti. Bunları kim kaldırdı. Ak Parti kaldırdı. Vesayetçi uygulamalara AK Parti son verdi. Onlar konuşur AK Parti yapar..

- AK Partililer olarak her zamankinden daha dirençli olmanızı istiyorum. Bu kutsal bayrağı burçlara dikmeye var mısınız?

-Özgürlük ve insan onuruna yakışan bir Anayasa yapacağız. Çözüm süreci ne olursa olsun bizimle başarıya ulaşacak. Bizi bölmeye çalışanlara karşı bizimle olmaya var mısın Konya?

-24 Nisan'da Papa ve birçok Avrupalı lider Ermeni soykırımı yalanı söylediler. Bir baktık Demirtaş onlara hak verdi. Kudüs İsraillilerindir dedi. Kılıçdaroğlu niye İsrail'de elçiliğimiz yok dedi. Bunlar insanına ülkesine yabancı.

-Din dersini kaldırıp İmam Hatipleri kapatacağız diyorlar. Pensilvanya'daki ihanet çetesine inat, DHKP-C'y inat biz barış ve merhamet demeye devam edeceğiz.

-Biz hizmete devam edeceğiz.İnşallah Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri hattıyla Akdeniz'i Kapadokya ile birleştireceğiz.

"Yeni bir sivil anayasa yapacağız, insan onuruna, özgürlüklere dayanan bir anayasa. Başkanlık sistemi de dahil her konuyu tartışırız. Muhalefet liderlerine buradan sesleniyorum; 8 Haziran'da hep beraber 12 Eylül'ün o yamalı bohçasını tarihe göndereceğiz inşallah."

"Kılıçdaroğlu ile bizim aramızdaki fark şu; biz söz verdik mi yaparız. O söz verdi mi ne yapar? Notere gider. Millet yerine notere gidene inanılır mı? Ben 81 vilayeti dolaştım, notere gitmek aklıma gelmedi. Noterleri çok severim ama millete söz verirken biz, notere gitmeyiz, millete gideriz."

"Hala o Pensilvanya paraleline inanan kardeşlerime sesleniyorum, yalvararak, rica ederek sesleniyorum; ne olur geçmişte hayır niyetle, iyi niyetle onlara inanmışsanız, bir an düşünün. Eğer bir hareket, bir çevre, Kudüs için ayağa kalkmış, Mescid-i Aksa için bedel ödemiş AK Parti varken, 'Kudüs, Yahudilerin kutsal mekanıdır' diyen HDP'ye oy veriyorsa, bunun hesabı bu dünyada da ahirette de sorulur."

Yorum Ekle

İlgili Haberler