Reklamı AçReklamı Kapat

Davutoğlu'ndan bir müjde daha!

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Kırıkkale mitinginde konuştu.

Davutoğlu'ndan bir müjde daha!
- A +

 

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

- Geçen hafta milli uçağımızı tanıtmıştık. Bir müjdeyi daha paylaşacağım. Geçen hafta milli sanayi itibarıyla milli bölgesel uçağımızın müjdesini paylaşmıştık. Bu hafta da elhamdülillah bütün hazırlıklar tamamlandı, imzalar atılıyor. Kendi milli otomobilimizi yapıyoruz inşallah. 2015 Ağustos'unda ilk prototip üretim, 2016'da inşallah ilk filo üretimi. 2020'de ise seri üretime geçiyoruz.

HEPSİ BİR ARAYA GELSE GÜÇLERİ YETMEZ

- Bu sabah gazetetelere bakın oynanan tuzağı görürsünüz casusluk faaliyetlerine yataklı yapan gazete bugün de Kandil'den tehdit mesajını yayınlıyor. Paralel'in gazetesi de HDP ile haber yapmış bizi tehdit ediyorlar. HDP, Paralel Yapı ve Kandil DHKP-C iş birliği yapıyor. Hepsi bir araya gelseniz bize gücünüz yetmez.

SİVAS'IN ÖTESİNE GEÇEMİYORLAR

- Türkiye'nin her yerine gidip al bayrağı dalgalandıran kim? Buraya gelip milliyetçilik taslayanlara sorun niye Sivas'ın ötesinde yoksunuz? Şu an bir yol ayrımındayız ya Kırıkkaleliler kendi silahımızı, kendi uçağımızı yapacağız. Dünyanın en büyük köprüsünü, en büyük havalimanını yapacağız. Ya da 90'lı yıllardaki kriz ve kaos koalisyonunu kuracaklar. Siz buna izin verir misiniz Kırıkkaleliler?

GÜLEN VE AYDIN DOĞAN HDP'YE ÇALIŞIYOR

- Gülen medyası, doğan medyası ümidini HDP'ye bağlamış. Barajı geçsin diye ellerinden geleni yapıyorlar. HDP tehdit ediyor. Muhtarlardan, STK'dan vatandaşlardan kendilere gönderilen tehdit mektuplarını alıyoruz. Buradan bir kez daha uyarıyorum seçime gölge düşürmek isteyen, baskı kurmaya çalışan olursa karşısında kale gibi dururuz, kimseye hukuk dışı işler yapmasına izin vermeyiz. HDP'liler Siirt'te AK Partili kızlarımıza saldırdı. 

TÜRKİYE'NİN KADER SEÇİMİDİR, SANDIĞA GİDİN

- Seçime bir hafta kaldı. Herkes barış içinde seçime gidecek. Herkes ve bütün Kırıkkale'ye, Türkiye'ye sesleniyorum, bu bir hafta içinde mutlaka herkes özel planlamasını yapsın, sandıklara herkes gitsin. Çünkü bu Türkiye'nin kader seçimidir. Bu kadere ağırlığınızı, mührünüzü vurmanız lazım. Ama biz devlet olarak da Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak da bu tehditler devam ettikçe, seçime kadar da seçim esnasında da seçim sonrasında da her türlü güvenlik tedbirini alırız, tehdit ve baskılara boyun eğmeyiz

YARDIMI PARALEL ÇETE ENGELLİYOR

- Suriye'de Bayır Bucak Türkmenlerine yardım gönderiyoruz Paralel çete bunu ihbar ediyor, engellemeye çalışıyor. Şimdi bunu bir gazete ifşa ediyor. Filistin'e yardım eden Suriye'nin mazlum halkına sahip çıkan bir Türkiye istemiyorlar. Yükselen Türkiye'yi durdurmak istiyorlar. Dev ayağa kalktı inşallah koşacak ama istiyorlar ki bu dev yine IMF'den borç alsın bize diz çöktürebilirler mi?
- 8 Haziran sabahında yeni sivil anayasa için harekete geçeceğiz muhalefete de çağrıda bulunuyorum önerilerinizi gelin bizimle paylaşın. Türkiye'nin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında germesi için çalışacağız. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler